Ballina Etiketimet Spanje

Etiketim: spanje

SPANJË – Zjarret në pyje jashtë kontrollit

MADRID, 25 korrik /ATSH-DPA/ - Zjarret rreth 100 kilometra në perëndim të Barcelonës kanë shkatërruar 1 100 hektarë pyje dhe tokë bujqësore, tha sot...

COVID-19 – Spanja rikthen karantinën edhe për katër vende të tjera

MADRID, 24 korrik /ATSH-ANSA/ - Spanja do të vendosë një karantinë dhjetëditore për udhëtarët nga Argjentina, Kolumbia, Bolivia dhe Namibia, duke filluar nga 27...

COVID-19 – Gjermania ashpërson kufizimet e udhëtimit

BERLIN, 24 korrik /ATSH-AFP/ - Qeveria gjermane ka vendosur të ashpërsojë kufizimet për udhëtimet drejt Spanjës, mes një ringjalljeje të pandemisë në këtë destinacion...

SPANJË – Rritet presioni mbi kujdesin intensiv në spitalet Covid

MADRID, 23 korrik /ATSH-ANSA/ - Ndërsa vala e pestë e pandemisë COVID-19 në vendin iberik po vazhdon, ndikimi i saj në sistemin spitalor po...

COVID-19 – Rritje e ndjeshme e të infektuarve në Majorka

MADRID, 21 korrik /ATSH-DPA/ - Numri i të infektuarve me koronavirus në ishullin e njohur turistik spanjoll të Majorkës vazhdon të rritet duke bërë...

FOKUS – Spanja rikthen kufizimet antiCOVID-19

BARCELONË, 14 korrik /ATSH-AFP/ - Të përballura me një shpërthim të papritur në numrin e rasteve COVID-19, rajone të ndryshme të Spanjës po mbyllen...

TIA: Rregullat e reja për pasagjerët që udhëtojnë drejt Spanjës

TIRANË, 13 korrik/ATSH/ Të gjithë pasagjerët që do të udhëtojnë drejt Spanjës janë të detyruar të paraqesin një formular të kontrollit shëndetësor (FCS) pas...

EURO 2020 – Itali–Spanjë ngjarja e 35-të më e shikuar televizive...

ROMË, 8 korrik /ATSH-MIA/ - Ndeshja gjysmëfinale në kuadër të EURO 2020 mes Italisë dhe Spanjës është ngjarja e 35-të më e shikuar televizive...

COVID-19 – Spanja përshpejton vaksinimin e të rinjve

MADRID, 7 korrik /ATSH-AFP/ - Përballë një shpërthimi në rastet COVID-19 midis të rinjve, Spanja ka vendosur të përshpejtojë vaksinimin e kësaj grupmoshe, në...

EURO 2020 – Enrique: Zvicra do të jetë test serioz për...

SHËN PETËRBURG, 2 korrik /ATSH-MIA/ - Trajneri i skuadrës spanjolle, Luis Enrique shprehu pritshmëritë e tij për ndeshjen e sotme kundër Zvicrës në EURO...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA