Ballina Etiketimet Soreca

Etiketim: Soreca

Reforma në Drejtësi, Kim: Disa nuk kanë dashur që kjo të...

TIRANË, 23 korrik/ATSH/ 5 vite pas miratimit të Reformës në Drejtësi, ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) në Tiranë, Yuri Kim deklaron...

Soreca me të rinjtë nga Tropoja dhe Fushë-Kruja: BE-ja afër tyre...

TIRANË, 21 korrik/ATSH/ Ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Soreca priti sot në një takim të rinjtë e talentuar dhe të angazhuar nga Tropoja dhe...

Soreca nderohet me “Çelësin e qytetit” në Gjirokastër

TIRANË, 16 korrik/ATSH/ Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca u nderua mbrëmjen e djeshme në qytetin e Gjirokastrës me "Çelësin e qytetit". Aktivitetet...

Soreca: BE-ja nuk do ta ndalë mbështetjen për sistemin dhe institucionet...

TIRANË, 14 korrik/ATSH/ Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca, deklaroi sot se "BE-ja nuk do ta ndalë mbështetjen për sistemin e drejtësisë...

Padia e Aleancës për Teatrin/ Xhaçka: Keqardhje për akuzat ndaj Sorecës

TIRANË, 13 korrik/ATSH/ Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka shprehu sot keqardhjen lidhur me akuzat e bëra ndaj ambasadorit të delegacionit...

Luftën ndaj COVID-19/ BE mbështetje Shqipërisë me pajisje mjekësore të specializuara

TIRANË, 13 korrik /ATSH/ Bashkimi Europian ka mbështetur Shqipërinë në luftën ndaj COVID-19, me pajisje mjekësore të specializuara me një shumë totale prej 4...

Mbërrijnë edhe 16,380 vaksina Pfizer/ 1,120,070 deri tani në Shqipëri

TIRANË, 5 korrik /ATSH/ 16,380 doza të vaksinës Pfizer sapo kanë mbërritur në Shqipëri, nga kontrata e qeverisë shqiptare me kompaninë Pfizer si dhe...

Lufta kundër korrupsionit e krimit të organizuar/ Soreca: Shqipëria është në...

TIRANË, 5 korrik /ATSH – I. Vata/ "Koha e pandëshkueshmërisë ka marrë fund", deklaroi sot ambasadori i delegacionit të BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca,...

Operacioni Shqipëri-Itali/ Soreca: Lufta kundër krimit të organizuar dhe pastrimit të...

TIRANË, 2 korrik /ATSH/ Kreu i Delegacionit të Bashkimit Europian, ambasadori Luigi Soreca, reagoi sot pas operacionit ndërkombëtar kundër trafikut ndërkombëtar të drogës, korrupsionit,...

Soreca takim me Kryetarin e KED-së: Me rëndësi vazhdimi i emërimeve...

TIRANË, 30 qershor /ATSH – I. Vata/ Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca ka zhvilluar sot një takim me Kryetarin e KED-së, Ervin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA