Ballina Etiketimet Solidaritet

Etiketim: solidaritet

Presidenti solidarizohet me popullin e Libanit

TIRANË, 4 gusht/ATSH/ Presidenti Meta ka ngushëlluar popullin e Libanit pas shpërthimit të ndodhur këtë të martë, ku u plagosën me qindra njerëz dhe...

BERLIN – Merkel: Gjermania duhet të përgatitet për solidaritet të jashtëzakonshëm...

BERLIN, 26 qershor /ATSH/ - Pandemia e COVID-19 tregoi se Gjermania duhet të përgatitet për një veprim të jashtëzakonshëm solidariteti me vendet e tjera...

BE, e angazhuar drejtpërdrejt me Rindërtimin/ Solidaritet shembullor me Shqipërinë edhe...

TIRANË, 9 qershor/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama vlerësoi sot, në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të Integrimit Europian, solidaritetin e Bashkimit Europian me Shqipërinë, në...

BRUKSEL – Von der Leyen: Solidariteti është prioritet i BE-së

BRUKSEL, 9 maj /ATSH-ANSA/ - ''Shtatëdhjetë vjet më parë, një deklaratë prej të paktën 10 minutash ndryshoi fatin e një kontinenti''. ''Franca, përmes zërit të...

Gjirokastër, dorëzohen pajisje mbrojtëse për personelin shëndetësor në spitalin rajonal “Omer...

TIRANË, 28 prill/ATSH/ Prefekti i qarkut Gjirokastër, Astrit Aliaj ditën e sotme mori pjesë në ceremoninë e zhvilluar në ambientet e spitalit Rajonal “Omer...

Vlorë/ Një nismë njerëzore domethënëse, punonjës të Policisë Bashkiake pako për...

TIRANË, 24 prill/ATSH/ Punonjës të Policisë Bashkiake, vendosën të heqin një pjesë nga paga e tyre për t'u ardhur në ndihmë 20 familjeve në...

Prefekti Malaj për ATSH-në: 317 familje u ndihmuan me pako ushqimore...

TIRANË, 24 prill/ATSH/ Në vijim të operacionit humanitar për shkak të situatës së krijuar nga COVID-19, në qarkun e Elbasanit janë shpërndarë pranë 317...

Belsh dhe Cërrik, shpërndahen 54 pako ushqimore në vijim të operacionit...

TIRANË, 21 prill/ATSH/ Në bashkinë e Belshit dhe Cërrikut janë shpërndarë 54 pako ushqimore në vijim të operacionit humanitar në ndihmë të familjeve në...

Solidariteti në kohën e COVID-19/ Qytetarët shprehin mirënjohjen për ndihmën dhe...

TIRANË, 16 prill/ATSH/ Në kohë të vështira, shqiptarët kanë ditur të tregohen solidarë duke iu ardhur në ndihmë familjeve në nevojë, gjë të cilën...

“Solidariteti rrit shpresën dhe besimin”/ Policia dhuron paketa ushqimore në 20...

  TIRANË, 13 prill/ATSH-A. Fortuzi/- 35 pako me ushqime janë shpërndarë nga Policia e Shtetit në Përmet e Këlcyrë, në familjet që kanë pjesëtarë me...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA