Ballina Etiketimet Skripal

Etiketim: skripal

SOFJE – Aludime për të dyshuarin e tretë për çështjen Skripal

SOFJE, 10 shkurt /ATSH-AFP/ - Parlamenti bullgar do të kërkojë informacione nga web-i investigativ ''Bellingcat'' sipas së cilëve një agjent i shërbimit sekret ushtarak...

BRUKSEL – BE-ja sanksionon krerët e shërbimeve sekrete ruse

BRUKSEL, 21 janar /ATSH-AFP/ - Bashkimi Europian sanksionoi sot shefin e shërbimeve sekrete ruse (GRU), ndihmësin e tij dhe dy agjentë që gjykohen përgjegjës...

BM – Londra: Moska mashtron mbi të dyshuarit e çështjes Skripal

LONDËR, 12 shtator /ATSH-DPA/ - Londra akuzoi Moskën për “mashtrim” në lidhje me të dyshuarit e ish-agjentit rus, Sergei Skripal më 4 mars në...

MOSKË -Putin: I kemi gjetur atentatorët e Skripalit

MOSKË, 12 shtator /ATSH-ANSA/ - Presidenti rus Vladimir Putin deklaroi se Rusia kishte identifikuar dy personat e dyshuar si përgjegjës për sulmet me gaz...

LONDËR – Policia beson se ka identifikuar të dyshuarit e çështjes...

LONDËR, 19 korrik /ATSH-AFP/ - Policia britanike mendon se ka identifikuar të dyshuarit për helmimin me noviçok të ish-agjentit të dyfishtë rus, Sergei Skripal...

HOLANDË – Londra: Sjellje e papërgjegjshme e Moskës për çështjen Skripal

HAGË, 18 prill /ATSH-AFP/ - Britania e Madhe dënoi sot sjelljen, sipas saj, të papërgjegjshme, të Rusisë, të cilën e akuzon për shkelje prej...

SOFT NEWS – Kur dy anëtarë të Këshillit të Sigurimit flasin...

NJU JORK, 6 prill /ATSH-AFP/ - Macet e ish-spiunit, lepuri i bardhë i "Lizës në botën e çudirave" dhe madje Sherlock Holmes... Moska dhe...

OKB – Rusia kërkon mbledhje të Këshillit të Sigurimit për çështjen...

NJU JORK, 4 prill /ATSH-DPA/- Rusia kërkon një takim të Këshillit të Sigurimit në OKB për të diskutuar për çështjen e helmimit të ish-agjentit...

BM – Londra: Ish-spiuni rus Skripal u helmua në banesën e...

LONDËR, 29 mars /ATSH-AFP/ - Ish-agjenti i dyfishtë rus, Sergei Skripal dhe vajza e tij, të helmuar më 4 mars, patën kontaktin e parë...

SHBA – Trump-Macron: Moska të përgjigjet për çështjen Skripal

UASHINGTON, 21 mars /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump dhe homologu i tij francez, Emmanuel Macron theksuan sot, gjatë një bisede telefonike, nevojën për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA