Ballina Etiketimet Sigurime

Etiketim: sigurime

Sigurimi vullnetar/ Primet në portofolin “zjarri dhe forcat e natyrës” rritje...

TIRANË, 3 mars/ATSH/ Primet e sigurimit vullnetar gjatë periudhës janar-mars 2021 arritën rreth 1,781 milionë lekë, 18.26 % më shumë se në periudhën janar-mars...

Të ardhurat nga primet e shkruara bruto të sigurimit rriten me...

TIRANË, 30 mars/ATSH/ Të ardhurat nga primet e shkruara bruto të sigurimit për periudhën janar-shkurt 2021 kapën vlerën mbi 2,824 milionë lekë, ose 6.31...

Të ardhurat nga fondet speciale në janar llogariten 9.4 miliardë lekë

TIRANË, 14 mars/ATSH/ Të ardhurat nga fondet speciale gjatë muajit janar të këtij viti rezultojnë rreth 9.4 miliardë lekë. Sipas statistikave zyrtare mbi treguesit fiskalë...

Ndryshimet në ligjin për sigurimin e detyrueshëm në sektorin e transportit/...

TIRANË, 2 mars/ATSH/ Komisioni për Integrimin Europian miratoi ndryshimet në ligjin për sigurimin e detyrueshëm në sektorin e transportit. Zëvendësministrja e Financave dhe Ekonomisë, Vasilika...

ITALI – “Generali” 3,5 miliardë euro investime për ekonominë europiane

MILANO, 24 shkurt /ATSH-AFP/ - Numri një i sigurimeve në Itali "Generali" njoftoi sot një plan investimi prej 3,5 miliardë euro në pesë vjet...

Të ardhurat nga sigurimet shoqërore dhe shëndetësore, realizim në masën 101.4%...

  TIRANË, 13 shkurt/ATSH/ Të ardhurat e mbledhura nga kontributet për sigurimet shoqërore dhe shëndetësore, të administruara nga Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve u realizuan...

Të ardhurat nga sigurimet shoqërore dhe shëndetësore, realizim në masën 102.5%...

TIRANË, 17 shtator/ATSH/ Të ardhurat e mbledhura nga kontributet për sigurimet shoqërore dhe shëndetësore, të administruara nga Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve u realizuan...

SHBA – 5,4 milionë persona humbën sigurimin shëndetësor gjatë pandemisë

UASHINGTON, 14 korrik /ATSH-AA/ - Të paktën 5,4 milionë persona kanë humbur sigurimin shëndetësor gjatë pandemisë së koronavirusit në SHBA. Sipas një studimi të ri...

AMF takim me siguruesit, Mete: Mbyllni dëmshpërblimet për tërmetin

TIRANË, 9 qershor/ATSH/ Drejtori i përgjithshëm ekzekutiv i Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare, Ervin Mete, zhvilloi sot një takim me drejtuesit e shoqërive të sigurimit,...

Pasojat nga tërmeti/ Dëmi që pritet të paguhet nga kompanitë e...

TIRANË, 6 dhjetor/ATSH/ Kryetari i Komiteti të Rindërtimit pas Tërmetit, Arben Ahmetaj deklaroi sot se deri tani llogariten rreth 2 mijë banesa të dëmtuara...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA