Ballina Etiketimet Siguria rrugore

Etiketim: siguria rrugore

Policia rrugore kontrolle intensive/ 15 drejtues mjetesh të arrestuar, 135 leje...

TIRANË, 12 prill /ATSH/ Drejtoria e Policisë Rrugore njofton se ka intensifikuar kontrollet në të gjithë vendin, me qëllim parandalimin e aksidenteve rrugore. Sipas njoftimit,...

Siguria rrugore/ 20 leje drejtimi të pezulluara për shpejtësi dhe alkool,...

TIRANË, 26 shtator/ATSH/ Policia rrugore e Tiranës po vijon kontrollet në fundjavë në akset kryesore rrugore për garantimin e sigurisë rrugore. Në total janë 20...

Siguria rrugore/ Pezullohen 47 leje drejtimi për shpejtësi dhe përdorim alkooli

TIRANË, 20 shtator/ATSH/ Policia Rrugore ka pezulluar 47 Leje Drejtimi në kryeqytet për shpejtësi dhe përdorim alkooli, gjatë drejtimit të mjeteve. 10 drejtues mjetesh dhe...

Shpejtësi tej normave të lejuar/Policia gjobit 23 drejtues mjetesh

TIRANË, 8 gusht/ATSH/- Policia Rrugore ka ndëshkuar 15 drejtues automjetesh në 5 orë monitorim në aksin rrugor Tiranë-Elbasan, pasi po udhëtonin me shpejtësi tej...

“Siguria Rrugore 2020″/ Ulja me 40% të aksidenteve në 2019, lajm...

TIRANË, 27 shkurt/ATSH/ "Për periudhën 2010-2018 numri i fataliteteve prej aksidenteve rrugore ka njohur një trajektore me ulje të theksuar. Në vitin 2019, Shqipëria...

Aksi “Sauk-Teg” nga pistë garash shpejtësie, tashmë një segment i sigurt...

      TIRANË, 14 shkurt/ATSH-A. Fortuzi/- Segmenti rrugor "Sauk-Teg" nga një pistë garash për drejtuesit e mjeteve, tashmë është kthyer në një segment normal e të...

Evidentim problemeve specifike/ Struktura të posaçme për sigurinë rrugore në 12...

  TIRANË, 22 janar/ATSH-A. Fortuzi/- Drejtoria e Policisë Rrugore pritet të propozojë ngritjen e strukturave të veçanta të sigurisë rrugore në 12 qarqet e vendit...

Rritja e sigurisë rrugore/ Lleshaj takon Jean Todt: Edukim i gjerë...

TIRANË, 16 dhjetor /ATSH/ - Rritja e sigurisë rrugore në Shqipëri ishte në qendër të takimit që ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj zhvilloi me...

Institucionet e dijes, gjenezat e ndërgjegjësimit për sigurinë në rrugë

https://www.facebook.com/1502420603377639/videos/1697122410418594/ TIRANË, 20 nëntor/ATSH/ - Në kuadër të bashkëpunimit Polici - shkollë dhe të fushatës ndërgjegjësuese për rritjen e parametrave të sigurisë rrugore, investimin në...

Elbasan – Policia Rrugore, takime sensibilizuese me nxënësit e gjimnazeve, për...

TIRANË, 20 nëntor/ ATSH- Arbi Fortuzi/ “Zbatimi i rregullave të qarkullimit nga fëmijët, model për gjithë shoqërinë”, ishte në fokus të takimeve sensibilizuese të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA