Ballina Etiketimet Siguri

Etiketim: siguri

Siguria ushqimore, asgjësohen 1.2 tonë produkte

TIRANË, 26 nëntor/ATSH/ Autoriteti Kombëtar i Ushqimit (AKU) gjatë ditës sot ushtroi 99 kontrolle zyrtare dhe monitorime në të gjithë vendin në fabrika vaji...

Me shpejtësi deri 169 km/h, pezullohen 18 leje drejtimi

  TIRANË, 20 nëntor/ATSH/ Policia Rrugore e Tiranës vijon pa ndërprerë monitorimin e qarkullimit me radarë e alkooltestues në rrugën interurbane Tiranë-Elbasan–Tiranë-Durrës-Tiranë dhe në orët...

Inva Mula dhe vajza e saj mesazh sensibilizues për sigurinë rrugore

TIRANË, 11 nëntor/ATSH/ Fushatës së Drejtorisë së Përgjithshme të Shërbimit të Transportit Rrugor i është bashkuar në rolin e ambasadores së sigurisë rrugore një...

Buxheti 2022 për rendin, prioritet kontrolli i territorit dhe policimi në...

TIRANË, 1 nëntor/ATSH/ Kontrolli i territorit dhe policimi në komunitet do të jenë prioritete kyçe për Policinë e Shtetit në periudhën 2022-2024. Në relacionin shoqërues...

Siguria ushqimore, AKU kthen në vendin e origjinës mbi 5 tonë...

TIRANË, 15 tetor/ATSH/ Autoriteti Kombëtar i Ushqimit vijon kontrollet në njësitë e tregtimit ushqimor, në kuadër të sigurisë ushqimore. Sipas AKU-së, gjatë 24 orëve të...

IZRAEL – Merkel: Evropa të përcaktojë qartë interesat e saj të...

JERUZALEM, 11 tetor /ATSH-DPA/ - Kancelarja gjermane Angela Merkel deklaroi se Evropa duhet të përcaktojë më qartë interesat e saj të sigurisë, pas tërheqjes...

TEL AVIV – Merkel: Siguria e Izraelit temë qendrore për çdo...

TEL AVIV, 10 tetor /ATSH-ANSA/ - Siguria e Izraelit do të jetë gjithmonë me rëndësi  të veçantë, një temë përcaktuese e çdo qeverie gjermane, deklaroi...

OST certifikohet për sistemet e menaxhimit të sigurisë së informacionit

TIRANË, 5 tetor/ATSH/ Operatori i Sistemit të Transmetimit, në përmbushje të detyrimeve rregullatore, ka marrë certifikimin ISO 27001:2013 për sistemet e menaxhimit të sigurisë...

Një aeroport holandez teston derrat… si dordolecë

AMSTERDAM, 3 tetor /ATSH-DPA/ - Rreth 20 derra pritet të mbajnë zogjtë larg pistave në aeroportin “Schiphol” të Amsterdamit, duke ndihmuar kështu në parandalimin...

Japonia: Kina, Rusia dhe Koreja e Veriut kërcënim për sigurinë kibernetike

TOKIO, 28 shtator /ATSH–AA/ - Qeveria e Japonisë ka miratuar një draft të strategjisë për sigurinë kibernetike, por duke i konsideruar Kinën, Rusinë dhe...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA