Ballina Etiketimet Siguri

Etiketim: siguri

Siguria Rrugore/ “Vizioni zero” synon zero viktima në trafik deri në...

TIRANË, 21 tetor/ATSH/ Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj zhvilloi sot një mbledhje me drejtuesit e sektorit të Policisë Rrugore në Shqipëri, në kuadër të...

VIDEO/ Me shpejtësi 177 km/h dhe të dehur/Policia pezullon 21 leje...

TIRANË, 11 tetor/ATSH-A. Fortuzi/ Policia Rrugore ka forcuar kontrollet në fundjavë, duke marrë masa ndaj drejtuesve të mjeteve që shkelin rregullat e qarkullimit. Vetëm...

NJU JORK – Twitter rrit sigurinë para presidencialeve amerikane

NJU JORK, 18 shtator /ATSH-AFP/ - Twitter njoftoi sot se po përgatitet të përmirësojë sigurinë e llogarive të organizatave dhe personaliteteve politike amerikane, si...

Lleshaj prezanton forcat “Shqiponja” në Kukës: Investimet në siguri dhe rend,...

TIRANË, 10 shtator/ATSH-A. Fortuzi/ Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, ka prezantuar të enjten në mëngjes në Kukës forcat "Shqiponja", duke theksuar se investimi në...

BM – Londra kërkon siguri për ndihmën e saj të jashtme

LONDËR, 2 shtator /ATSH-AFP/ - Qeveria britanike kërkoi sot siguri për mbajtjen e ndihmës së saj të jashtme, me rastin e hyrjes në fuqi...

SPANJË – UNWTO: Udhëtimi i sigurt është i mundur

MADRID, 18 gusht /ATSH-DPA/ - Organizata Botërore e Turizmit (UNWTO), një agjenci e Kombeve të Bashkuara, u bëri thirrje qeverive globale që të bëjnë...

COVID-19 – Austria shton masat e sigurisë në kufi

VJENË, 18 gusht /ATSH-DPA/ - Austria do të vendosë 1 300 zyrtarë të tjerë sigurie në kufijtë e saj jugorë dhe lindorë, njoftoi sot...

Hoti kërkon bashkërendim veprimesh institucionale në fushën e sigurisë

TIRANË, 11 gusht /ATSH/ -Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti mbajti sot një takim virtual me drejtuesit e institucioneve të sigurisë së vendit, me të...

Qytetarët besim solid tek Policia e Shtetit, 4-fishim i thirrjeve tek...

TIRANË, 8 gusht/ATSH/- Besueshmëria e qytetarëve tek Policia e Shtetit është rritur dhe është solide dhe kjo dëshmohet edhe nga katërfishimi i thirrjeve në...

49 teste të reja të akredituara nga laboratori i ri, siguria...

TIRANË, 5 korrik/ATSH/ Analizat e Sigurisë Ushqimore në vendin tonë po kryhen më në fund sipas standardeve kudo në BE. Kryeministri Edi Rama publikoi sot...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA