Ballina Etiketimet Shqipëria

Etiketim: Shqipëria

“2019 ishte një vit i vështirë për Shqipërinë”/ Meta në OKB:...

TIRANË, 24 shtator /ATSH/ -“Anëtarësimi në Bashkimin Europian vazhdon të jetë objektivi më i rëndësishëm strategjik i Shqipërisë”. Kështu deklaroi Presidenti Ilir Meta në fjalën...

KE miraton Memorandumin e Mirëkuptimit/ Shqipëria, 180 milionë euro nga programi...

BRUKSEL, 11 gusht /ATSH/ - Komisioni Europian, në emër të BE-së, miratoi sot me tetë partnerë Memorandumin e Mirëkuptimit për programet e ndihmës makrofinanciare...

COVID-19/ Greqia ndalon hyrjen për qytetarët nga Shqipëria deri në 31...

TIRANË, 16 korrik/ATSH/ Greqia kufizon të gjitha lidhjet detare dhe tokësore me Shqipërinë dhe ndalon hyrjen për qytetarët nga Shqipëria për në Greqi, për...

Shqipëria U-19, flasin lojtarët kuqezi: Një ëndërr e bërë realitet

https://www.youtube.com/watch?v=5hL2zYxkd64&feature=emb_logo TIRANË, 16 korrik/ATSH/ -Shqipëria e 19-vjeçarëve është duke zhvilluar grumbullimin e parë për vitin 2020, kjo ndikuar nga pandemia Covid-19, që nuk i ka...

Shqipëria 25 vjet anëtare e KiE/ Përparim në promovimin e të...

https://www.facebook.com/631869596958395/videos/201170201291448/UzpfSTE2NTI1ODA2NjkyMjM3NDozMTg3NTAwNzE4MDMxNDEy/ TIRANË, 13 korrik/ATSH/ Anëtarësimi në Këshillin e Europës i Shqipërisë ka sjellë përparim të vazhdueshëm në mbrojtjen dhe promovimin drejtave të njeriut, forcimin e...

Shqipëria, 25 vjet në Këshillin e Europës/ Ruçi: Europa, më shumë...

TIRANË, 13 korrik/ATSH/ -Shqipëria mbush sot 25 vjet si anëtare me të drejta të plota e Këshillit të Europës. Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, i...

Raporti i KE-së: Shqipëria progres, rënie e kërkesave për azil në...

TIRANË, 10 korrik /ATSH/ Komisioni Europian publikoi sot raportin për vlerësimin e përmbushjes së kërkesave për liberalizimin e vizave nga Shqipëria, Bosnja dhe Hercegovina,...

Raporti i OECD/ Shqipëria e para në rajon për luftën ndaj...

TIRANË, 9 korrik/ATSH/ - Shqipëria renditet e para në rajon për luftën ndaj korrupsionit dhe për Reformën në Administratën Publike. “Organizata për Bashkëpunim Ekonomik dhe...

Shqipëria, përparim në përmbushjen e kushteve që duhen plotësuar para Konferencës...

TIRANË, 8 korrik/ATSH/ “Shqipëria ka bërë tanimë përparim në përmbushjen e kushteve që duhen plotësuar para Konferencës së parë Ndërqeveritare”. Komisioneri për Zgjerimin e BE,...

Raporti i OECD për qeverisjen dixhitale, Shqipëria e para në rajon

TIRANË, 8 korrik/ATSH/ Ekzistenca e shërbimeve të automatizuara shtetërore është mënyra më efikase për të reduktuar korrupsionin, burokracitë dhe ineficiencën e administratave publike në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA