Ballina Etiketimet Shpejtesi

Etiketim: shpejtesi

Prani e madhe mjegulle në akset Krujë-Fushë Krujë-Laç-Milot-Patok/ ARRSH: Ulni shpejtësinë

TIRANË, 27 shkurt/ATSH/ Autoriteti Rrugor Shqiptar njoftoi sot se në akset Krujë-Fushë Krujë-Laç-Milot-Patok ka prezencë të madhe mjegulle, e cila sjell vështirësi në qarkullimin...

Makina më e shpejtë në botë me 532,93 km/h quhet SSC...

NEVADA, 30 tetor /ATSH-ANSA/ - Ishte mëngjesi i së shtunës së 10 tetorit dhe në rrugën numër 10 në Nevada, pak jashtë Las Vegasit,...

TEKNOLOGJI – 178 terabit për sekondë, rekordi i ri botëror i shpejtësisë...

LONDËR, 29 gusht /ATSH-ANSA/ - Studiuesit e University College London njoftuan arritjen e një rekordi të ri botëror për shpejtësinë e transmetimit të të...

Shpejtësi tej normave të lejuar/Policia gjobit 23 drejtues mjetesh

TIRANË, 8 gusht/ATSH/- Policia Rrugore ka ndëshkuar 15 drejtues automjetesh në 5 orë monitorim në aksin rrugor Tiranë-Elbasan, pasi po udhëtonin me shpejtësi tej...

GJERMANI – Përçarje në koalicion për kufizimin e shpejtësisë në autostrada

BERLIN, 2 shkurt /ATSH-DPA/ - Një grindje e gjatë nëse Gjermania duhet të vendosë kufizime shpejtësie në autostrada, ka çuar në ndarje në qeverinë...

GJERMANI – Prezantohet kufiri i ri i shpejtësisë në autostrada

BERLIN, 28 janar /ATSH-DPA/ -  Ndërsa debati nëse Gjermania duhet të prezantojë një kufi shpejtësie në autostradat e saj rritet, një ekspert kryesor i...

Video/ “Festo, por mos fluturo…”, pezullohen 16 leje drejtimi në 24...

TIRANË, 26 dhjetor/ATSH- A. Fortuzi/- Drejtoria e Policisë Rrugore ka pezulluar 16 leje drejtimi për tejkalim të shpejtësisë së lejuar, e cila u regjistrua...

HAGË – Holanda ul shpejtësinë maksimale në autostradë

HAGË, 13 nëntor /ATSH-AFP/ - Qeveria holandeze njoftoi sot uljen e shpejtësisë maksimale në autostrada me 100 kilometra në orë nga 130 kilometra gjatë...

Guxim që vret jetën/Policia: Me shpejtësi 158 km në orë, 9...

TIRANË, 13 tetor/ATSH-Arbi Fortuzi/ Policia Rrugore në kuadër të masave për parandalimin e aksidenteve vijon kontrollet me radar në akset dhe segmentet rrugore ku...

INFORMATIKË – Kompjutera super të shpejtë falë dritës

LONDËR, 25 maj /ATSH-ANSA/ - Në të ardhmen mund të kemi kompjutera shumë të shpejtë, falë një gjenerate të re memoriesh magnetike me zero...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA