Ballina Etiketimet Shkencetar

Etiketim: shkencetar

LONDËR – Mbërrin ”shkencëtari” i parë robot

LONDËR, 12 korrik /ATSH-ANSA/ - Mbërrin më në fund edhe ''shkencëtari'' i parë robot, i pajisur me inteligjencë artificiale dhe i aftë të punojë...

ZVICËR – Eutanazi për shkencëtarin 104-vjeçar australian

GJENEVË, 10 maj /ATSH-AFP/ - David Goodall, shkencëtari 104-vjeçar australian, i mbërritur në Zvicër për një vdekje të asistuar, që vendi i tij e...

AUSTRALI – Shkencëtari 104-vjeçar drejt Zvicrës për t’i dhënë fund… jetës!?

SIDNEJ, 30 prill /ATSH-AFP/ - Shkencëtari më i moshuar i Australisë, i cili u bë i njohur në moshën 102-vjeçare kur universiteti ku punoi...

MOSKË – Një shkencëtar rus pranon se ka qenë pjesë e...

MOSKË, 20 mars /ATSH-AFP/ - Një shkencëtar rus, i cituar sot nga agjencia zyrtare ruse e lajmeve “Ria-Novosti”, tregon se ka punuar në krijimin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA