Ballina Etiketimet Shijak

Etiketim: Shijak

Familjet hyjnë në shtëpitë e rindërtuara/ Rama: Deri në natën e...

TIRANË, 19 dhjetor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama ishte sot në Xhafzotaj të Shijakut tek familjet që hynë në shtëpitë e reja, të rindërtuara pas dëmtimit...

“Kanë ardhur kohë të këqija për matematikën”, Rama batuta me banorët...

TIRANË, 15 dhjetor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama shkëmbeu sot batuta me anëtarët e një familjeje në Shijak, që hynë në shtëpi të re, pas dëmtimit...

Shkolla e rilindur “Kajo Karafili” në Shijak, një tjetër pasqyrë e...

TIRANË, 15 dhjetor/ATSH/ Shkolla e rindërtuar “Kajo Karafili” në Shijak do të mirëpresë për pak ditë nxënësit e mësuesit e saj me kushte më...

Nga 3D në realitet/ Drejt përfundimit rindërtimi i shkollës “Kajo Karafili”...

TIRANË, 13 dhjetor/ATSH/ Punimet për rindërtimin e shkollës “Kajo Karafili” në Shijak janë drejt përfundimit dhe vetëm në pak ditë ajo do të mirëpresë...

Familja e Hava Domit me shtëpi të rindërtuar/ Rama: Vazhdojmë të...

TIRANË, 9 dhjetor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama theksoi sot se qeveria është e përkushtuar për t’i kthyer sa më parë të gjithë familjet në shtëpi...

“Kushte pakrahasimisht më të mira se ato që kishin”/ Mbi 60...

TIRANË, 30 nëntor /ATSH/ Kryeministri Edi Rama ishte sot në Gjepalaj, Shijak, në shtëpitë e reja të familjeve Gjepali, Rusi dhe Doda që ashtu...

Balluku inspekton punimet për ujësjellësin e ri të Shijakut: 128 kantieret...

TIRANË, 30 nëntor/ATSH/ Në Bashkinë e Shijakut punimet për ndërtimin e ujësjellësit të ri kanë avancuar me ritme të shpejta, duke bërë që kjo vepër...

4 familje hynë në shtëpitë e rindërtuara në Shijak/ 468 familje...

TIRANË, 27 nëntor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama ishte sot në Shijak, Durrës, tek disa prej familjeve që hynë në shtëpitë e reja, pas dëmtimit nga...

Rindërtimi në Shijak/ Vijojnë punimet për 567 banesa individuale, 400 familje...

TIRANË, 26 nëntor/ATSH/ 400 familje në bashkinë e Shijakut, banesat e të cilëve u dëmtuan rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit do të festojnë...

Rindërtimi pas tërmetit/ 1.3 milionë euro nga qeveria zvicerane për rikonstruksionin...

TIRANË, 25 nëntor/ATSH/ Qeveria zvicerane ka ofruar një grant prej 1.3 milionë euro për rikonstruksionin e shtëpive të dëmtuara nga tërmeti, nga i cili...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA