Ballina Etiketimet Shijak

Etiketim: Shijak

Arbana aplikon “demokracinë e drejtpërdrejtë” në bashkinë e Shijakut

TIRANË, 8 shkurt/ATSH - A. Fortuzi/ Në vendimmarrjet për hapësirat e përbashkëta publike bashkia e Shijakut kërkon mendimin e qytetarëve përmes një konsultimi publik. Nisur...

Nga shkollat e kopshtet që po përfundojnë, te kthimi i familjeve...

TIRANË, 3 shkurt/ATSH/ Rilindja pas tërmetit në Shijak, vazhdon me kopshtet e shkollat që po përfundojnë dhe ku pas infrastrukturës së re të ujësjellës...

Shijak/ Kryebashkiaku Arbana jep lajmin e mirë: Do të ndërtojmë pallate...

TIRANË, 29 janar /ATSH/ Kryetari i bashkisë së Shijakut, Elton Arbana deklaroi sot se në Shijak do të ndërtohen tre pallate për të pastrehët....

Rindërtimi në Shijak/ Vijojnë punimet, 9 pallatet e reja 7-katëshe përfundojnë...

TIRANË, 5 janar/ATSH/ Në Shijak kanë nisur sot punimet për ndërtimin e 9 pallateve të reja 7-katëshe, që përfundojnë për 6 muaj dhe ku...

Rindërtimi në Shijak/ Kushte pakrahasimisht më të mira në shtëpitë e...

TIRANË, 5 janar/ATSH/ Kryeministri Edi Rama ishte sot në Xhafzotaj të Shijakut tek dy familje të tjera që hynë në shtëpitë e reja, të...

Rindërtimi në Shijak/ Arbana për ATSH-në: 350 familje festuan Vitin e...

TIRANË, 1 janar/ATSH-Maela Marini/ Deri në fund të muajit dhjetor, në bashkinë e Shijakut janë ndërtuar 350 banesa individuale nga 567 gjithsej, ndërkohë që...

Rindërtimi/ Me familjet që kthehen në shtëpi sot, arrin në 1000...

TIRANË, 31 dhjetor /ATSH/ - Sot arrin në 1000 numri i familjeve që do ta festojnë Vitin e Ri në shtëpinë e re Kryeministri Edi...

Edhe 2 familje në Maminas hyjnë në banesat e rindërtuara/ 400...

TIRANË, 31 dhjetor /ATSH/  Kryeministri Edi Rama ishte sot në Maminas të Shijakut ku vizitoi familjet, të cilave u janë rindërtuar shtëpitë. “Sot bëhen plot...

40 familje në shtëpi të reja në Xhafzotaj, Shijak/Rama: Më e...

TIRANË, 19 dhjetor /ATSH/ Kryeministri Edi Rama ishte sot në njësinë administrative Xhafzotaj në Shijak ku u dorëzoi çelësat e bllokut tjetër të shtëpive...

Investimet në aksin “4 rrugët” që lidh Xhafzotaj me Ndroqin dhe...

  TIRANË, 19 dhjetor /ATSH/ Kryeministri Edi Rama inspektoi sot punimet e aksit "4 rrugët" në Shijak që lidh Xhafzotaj me Ndroqin dhe Plepat. Ky...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA