Ballina Etiketimet Shengeni ballkanik

Etiketim: Shengeni ballkanik

Meta: Çdo nisëm që nuk e vendos Kosovën në pozita të...

TIRANE, 26 dhjetor /ATSH/- Presidenti i Republikës Ilir Meta, deklaroi mbrëmjen e sotme se “çdo nisëm është pozitive kur bazohet në gjithëpërfshirje dhe jo...

“Unifikim i tregut dhe ofertës”/ Xhafaj: Lehtësirat dhe përfitimet nga Shengeni...

TIRANË, 23 dhjetor /ATSH/ -“Bashkëpunimi  rajonal në kuadër të asaj që është quajtur Shengeni Ballkanik do të sjellë vetëm lehtësira, kryesisht në unifikimin e...

Shengeni ballkanik, Mesi: Përfitime për të gjitha vendet e rajonit

TIRANË, 23 dhjetor/ATSH-Maela Marini/ "Shengeni Ballkanik është një iniciativë e hershme e bashkëpunimit rajonal dhe fqinjësisë së mirë, që shkon në vija paralele me...

Bregu: Shengeni Ballkanik do të përkthehet në rritje ekonomike deri në...

TIRANË, 22 dhjetor/ATSH- A. Fortuzi/- Shengeni Ballkani do të përkthehet në rritje ekonomike deri në 7%. Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal...

Shengeni Ballkanik/ Meta: Çdo iniciativë rajonale është pozitive

TIRANË, 20 dhjetor /ATSH/ -Presidenti Ilir Meta apeloi sot klasën politike që të reflektojë dhe të drejtojë në mënyrë më gjithëpërfshirëse. “Shpresoj që ky fundviti...

Shengeni Ballkanik/ Rama: Unë do heq kufirin e Shqipërisë me Kosovën,...

TIRANË, 12 nëntor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama bëri një bilanc të takimit të Ohrit, ndërsa theksoi se është i vendosur ta heqë kufirin mes Shqipërisë...

Ekonomi: Tregu i përbashkët ekonomik në Ballkanin Perëndimor rrit ekonominë dhe...

TIRANË, 11 tetor/ATSH/ - Shengeni ballkanik do të heqë barrierat artificiale mes vendeve të rajonit. Deputetja socialiste, Milva Ekonomi, duke shpjeguar disa nga detajet...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA