Ballina Etiketimet Shendetesia

Etiketim: shendetesia

Basha: Shqipëria, vendi që investon më pak për kujdesin shëndetësor

TIRANË, 3 dhjetor /ATSH/ Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi sot se, Shqipëria është vendi që investon më pak për kujdesin shëndetësor. Ai nënvizoi...

Teliti: Jemi vendi me numrin më të ulët të mjekëve për...

TIRANË, 27 tetor /ATSH/ Drejtori i kabinetit të PD, Dorian Teliti ka reaguar ndaj kryeministrit Edi Rama pas një video të publikuar sot nga...

“Mbi 1 400 testime serologjike”/ Manastriliu: Relaksim të masave s’do thotë...

TIRANË, 27 maj /ATSH/ Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, tha se suksesi i arritur deri sot në betejën ndaj koronavirusit të...

Rrezik i ulët nga koronavirusi/ OBSH vlerëson masat e marra nga...

Tiranë, 14 shkurt/ATSH/  “Shqipëria ka ndërmarrë masa të cilat ne si Zyrë e Organizatës Botërore të Shëndetësisë i mbështesim plotësisht, pavarësisht se vendi juaj...

Dita Botërore e Kancerit/ Program kombëtar për parandalimin e kancerit të...

TIRANË, 4 shkurt/ATSH/ Programi kombëtar i depistimit të kancerit të qafës së mitrës në Shqipëri i ofruar për herë të parë falas prej gati...

Shëndetësia sot nuk krahasohet me atë që gjetëm, njerëzit presin edhe...

TIRANË, 25 nëntor /ATSH - Kryeministri Edi Rama, gjatë prezantimit të Paketës Speciale AntiKÇK, iu është përgjigjur edhe pyetjeve të qytetarëve të cilët e...

Rama-opozitës: Na sfidoni me fakte, jo me demagogji

TIRANË, 30 maj /ATSH-Gjergji Mima/ - Kryeministri Edi Rama ftoi sot opozitën që ta sfidojë qeverinë me fakte dhe jo me demagogji. Duke replikuar me...

Tre mjeke të reja i bashkohen ekipit të shëndetësisë

TIRANË, 30 mars/ATSH/ - Pas përfundimit të specializimit 4-vjeçar, spitalit bashkiak të Kuçovës do t’i shtohen edhe 3 mjeke të tjera, duke shtuar cilësinë...

Manastirliu: Prej 4 vitesh, 1.2 milionë qytetarë përfitojnë falas kontrollin mjekësor...

TIRANË, 23 mars /ATSH A.ALLA/ - ''Ne do mbajmë çdo pretim që kemi bërë për të transformuar shëndetësinë drejt objektivit tonë që është  mbulimi...

12 mjekë të rinj i bashkohen ekipit të shëndetësisë

TIRANË, 25 shkurt /ATSH/ - 12 mjekë të rinj i janë bashkuar ekipit të shëndetësisë, duke ofruar më shumë shërbime në zona në të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA