Ballina Etiketimet Shendet mendor

Etiketim: shendet mendor

Ekspertët: Asnjë lidhje midis teknologjisë dhe shëndetit mendor të adoleshentëve

LONDËR, 9 maj /ATSH/ - Ekziston një "lidhje e parëndësishme" midis përdorimit të teknologjisë dhe problemeve të shëndetit mendor te adoleshentët, sugjeron një studim...

Bllokimi antiCOVID-19 me pasoja për shëndetin mendor të gjermanëve

BERLIN, 13 shkurt /ATSH-DPA/ - Gjermanët, të detyruar të jetojnë nën bllokimin antiCOVID-19, po hasin problem me shëndetin e tyre mendor më shumë sesa...

Pandemia ka shtuar problemet e shëndetit mendor te të rinjtë

AMSTERDAM, 11 shkurt /ATSH-AA/ - Pandemia e COVID-19 ka rritur ndjenjën e vetmisë te të rinjtë, paralajmëruan sot ekspertët holandezë të shëndetit mendor. "Të rinjtë...

FOKUS – Universiteti i Oksfordit: Pacientët me Covid-19 shfaqin probleme edhe...

TIRANË, 10 nëntor /ATSH/ - Një në çdo 17 njerëz që kanë pasur Covid-19 mund të diagnostikohet me ankth, depresion ose pagjumësi, sugjeron një...

SHBA – OKB: COVID-19 ndikon në shëndetin mendor

NJU JORK, 14 maj /ATSH-AA/ - Sekretari i Përgjithshëm i Organizatës së Kombeve të Bashkuara (OKB), Antonio Guterres, duke theksuar se koronavirusi i ri...

STUDIM – Mbrojtja e shëndetit mendor është e rëndësishme gjatë...

ANKARA, 23 mars /ATSH-AA/ - Ndërsa njerëzit janë duke qëndruar në shtëpi në gjithë botën dhe qeveritë e tyre kërkojnë që të mos dalin...

Sot, Dita Botërore e Shëndetit Mendor

TIRANË, 10 tetor/ATSH/ 10 tetori është shpallur nga OKB si Dita Botërore e Shëndetit Mendor. Dita Botërore e Shëndetit Mendor, çdo 10 Tetor, që prej...

Tiranë/ Qendra komunitare e shëndetit mendor nr. 1, kryejnë terapi 190...

TIRANË, 31 korrik/ATSH/ Në Qendrën Komunitare të Shëndetit Mendor nr. 1 në Tiranë janë kryer në total 769 vizita për të rritur. Drejtoria Rajonale e...

LONDËR – Princi Harry dhe Oprah Winfrey dokumentar për shëndetin mendor

LONDËR, 10 prill /ATSH-AFP/ - Princi Harry dhe ylli i ekranit amerikan, Oprah Winfrey po punojnë së bashku për të krijuar një seri dokumentarësh...

Qasje e re në trajtimin e të sëmurëve me probleme të...

TIRANË, 19 mars/ATSH/ - Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka pritur në një takim presidentin e “Akademisë Papnore për Jetën” në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA