Ballina Etiketimet Seul

Etiketim: Seul

KORE E JUGUT – Mbyllet Asambleja Kombëtare si pasojë e COVID-19

SEUL, 27 gusht /ATSH-AFP/ - Asambleja kombëtare koreano-jugore u mbyll sot dhe një grup deputetësh janë vetëkarantinuar në një kohë kur vendi po përballet...

COVID-19 – Seuli mbyll shkollat për shkak të rritjes së rasteve 

SEUL, 25 gusht /ATSH-DPA/ - Shkollat ​​në kryeqytetin e Koresë së Jugut, Seul, do të mbyllen sërish, tre muaj pas rihapjes, për shkak të...

KOREJA E JUGUT – Seuli shpall kufizime të reja antiCOVID-19

SEUL, 22 gusht /ATSH-ANSA/ - Koreja e Jugut njoftoi se do të rrisë kufizimet kundër COVID-19 në të gjithë vendin, duke filluar nga e...

KJ – Seuli dhe Uashingtoni angazhohen për paqen, 70 vjet pas...

SEUL, 25 qershor /ATSH-AFP/ - Seuli dhe Uashingtoni rikonfirmuan sot angazhimin e tyre për të mbrojtur paqen afatgjatë në gadishullin e ndarë, me rastin...

SEUL – Kufizohet numri i nxënësve në shkolla për shkak të...

SEUL, 29 maj /ATSH-AFP/ - Koreja e Jugut vendosi sot masa kufizuese për sa i përket numrit të nxënësve që shkollat mund të presin...

SEUL – Koreja e Jugut ka vendos bllokimin, pas rritjes së...

SEUL, 28 maj /ATSH-ANSA/ - Koreja e Jugut ka rivendosur bllokimin në zonën metropolitane të Seulit, në të cilën ndodhet gjysma e popullsisë së...

MJEKËSI – Bota i drejtohet Koresë së Jugut për blerjen e...

SEUL, 22 prill /ATSH-AA/- Koreja e Jugut rezulton të jetë eksportuesja më e madhe e testeve të koronavirusit të ri gjatë pandemisë, duke eksportuar...

SEUL – Koreja e Jugut mban zgjedhje mes pandemisë

SEUL, 15 prill /ATSH-MIA/- Në Korenë e Jugut po mbahen zgjedhjet parlamentare në mes të shpërthimit të koronavirusit të ri. Votimet për 300 deputetët e...

KOREJA E JUGUT – 91 pacientë të shëruar sërish pozitivë me...

SEUL, 10 prill /ATSH/-  Zyrtarët e Koresë së Jugut njoftuan sot se 91 pacientë të menduar të të shëruar nga koronavirusi i ri rezultuan...

KOREA E JUGUT – Ndërsa bota është fokusuar tek COVID-19, Peniani...

SEUL, 21 mars /ATSH-ANSA/ - Ndërsa bota është e fokusuar tek lufta me koronavirusin, Koreja e Veriut ka lëshuar dy raketa balistike me rreze...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA