Ballina Etiketimet Sekuestrim

Etiketim: sekuestrim

Sekuestrohen 20 mijë paund të padeklaruara në doganën e Rinasit

TIRANË, 15 shtator/ATSH/ Në kuadër të forcimit të masave për parandalimin e lëvizjes së vlerave monetare nëpërmjet Pikave të Kalimit Kufitar, Autoritetet Doganore, në...

Pasuri të përfituara nga krimi- Sekuestrohen 4 apartamente dhe 1 automjet...

TIRANË, 10 gusht/ATSH/ Policia e Fierit në kuadër të luftës kundër pasurive ekonomike të luajtshme dhe jo, të vendosura përmes veprimtarive kriminale, ka konfiskuar...

Kakavijë/ Sekuestrohen 30 600 euro, katër të ndaluar

TIRANË, 8 gusht/ATSH/- Policia Kufitare e Kakavijës parandaloi dhe goditi dy raste të tentativës për transfertë të paligjshme të parave, 1 rast të trafikimit...

Dogana sekuestron 42 mijë paund të padeklaruara

TIRANË, 4 gusht/ATSH/ Strukturat Doganore gjatë kontrollit të ushtruar në bashkëpunim me punonjësit e Policisë Kufitare, sekuestruan një shumë prej 42.000 Paund Cash, të...

Sekuestrohet sasi e konsiderueshme valute e padeklaruar në automjetin që vinte...

TIRANË, 13 qershor/ATSH/ Strukturat doganore sekuestruan sot një sasi të konsiderueshme valute të padeklaruar. Sipas njoftimit për shtyp të Doganës në bazë të analizës së...

POLONI – Rojat kufitare sekuestrojnë 3 tonë kokainë

VARSHAVË, 9 qershor /ATSH-DPA/ - Rojat kufitare polakë në Gdynia kanë sekuestruar më shumë se 3 ton kokainë të pastër, të futur në 144...

AUSTRALI – Rriten sekuestrimet e drogës në burgje gjatë kufizimit

SIDNEI, 17 maj /ATSH-AFP/ - Sekuestrimet e drogës, së dërguar me postë dhe e fshehur në letra apo madje dhe në vizatimet e fëmijëve,...

FRANCË – Sekuestrim rekord i 140 000 maskave që vinin nga...

BOBIGNY, 26 prill /ATSH-AFP/ - Policia franceze zbuloi sot në rajonin parizian 140 000 maska që vinin nga Holanda, të destinuara për t'u shitur...

KINË – Sekuestrohen 89 milionë maska jashtë standarteve shëndetësore

PEKIN, 26 prill /ATSH-AFP/ - Kina theksoi sot se kishte sekuestruar rreth 89 milionë maska jashtë standarteve shëndetësore mes pandemisë Covid-19, pasi vendi po...

ROMË – Sekuestrim rekord asetesh klanit mafioz ”Spada”

ROMË, 22 prill /ATSH-DPA/ - Familjes Spada, një klan mafioz që zotëronte periferinë bredetare të Romës, Ostia, iu sekuestruan mbi 18 milionë euro (19,5...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA