Ballina Etiketimet Sazan

Etiketim: Sazan

Foto/ Anijet turistike nisin udhëtimet drejt Sazanit dhe Karaburunit, mbi 600...

TIRANË, 12 korrik/ATSH/ Sazan-Karaburuni, i vetmi park detar kombëtar i Shqipërisë, që ndodhet në Vlorë, me një shtrirje detare rreth 1,9 km vitet e...

FOTO/ Parku detar kombëtar Sazan-Karaburun, perla e Shqipërisë turistike

TIRANË, 11 maj/ATSH/ Karaburun-Sazani, i vetmi park detar kombëtar i Shqipërisë, që ndodhet në qarkun e Vlorës, ofron atraksione të shumta natyrore, kulturore, historike...

Turistët vendas e të huaj me anije drejt Sazanit dhe Karaburunit,...

  TIRANË, 16 shkurt /ATSH/ Sazani dhe Karaburuni ishte sot destinacioni i turistëve vendas e të huaj, të cilët shijuan, në këtë ditë me diell...

Mbi 2 mijë turistë vendas e të huaj frekuentuan Sazanin dhe...

TIRANË, 29 shtator/ATSH/- Anijet turistike vazhdojnë udhëtimet nga porti i Vlorës drejt Karaburunit dhe Sazanit edhe gjatë muajit shtator. Porti i Vlorës bën të ditur...

Vlorë, 37 mijë turistë vendas e të huaj vizituan Sazanin dhe...

TIRANË, 21 shtator/ATSH/- Sazani dhe Karaburuni ishte destinacioni i 37 mijë turistëve vendas e të huaj nga muaji maj deri në fund të gushtit,...

Karaburun-Sazan, e para zonë e mbrojtur detare përgjatë bregdetit

TIRANË, 29 gusht /ATSH/- Zona e Mbrojtur Detare e Karaburun Sazanit është e para zonë e mbrojtur detare e krijuar përgjatë bregdetit shqiptar. Kjo...

Mbi 1 mijë turistë në ditë në Sazan, Leli: Në gatishmëri...

TIRANË, 19 gusht/ATSH/ Çdo ditë Vlora vizitohet nga qindra turistë, vendas dhe të huaj dhe vetëm ditën e sotme në ishullin e Sazanit kanë...

Siviaggia.it: Rilindja e Sazanit, nga një bazë ushtarake e paarritshme, në...

TIRANË, 17 gusht /ATSH/ - Nga një bazë ushtarake e paarritshme, në një atraksion turistik, ja përse ky ishull i vogël po shndërrohet në...

Sazani dhe Karaburuni, tërhoqën 4963 turistë vetëm në qershor

TIRANË, 13 korrik/ATSH/ Sazani dhe Karaburuni ishte destinacioni i 4963 turistëve vendas e të huaj gjatë muajit qershor të këtij viti, të cilët kanë...

FOTO/ Karaburuni dhe Sazani destinacioni i 1700 turistëve vetëm në fundjavë

TIRANË, 8 korrik/ATSH/- Bukuritë dhe magjitë që natyra i ka falur Parkut Kombëtar Detar Karaburun-Sazan ishin destinacioni i 1700 turistëve vendas e të huaj...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA