Ballina Etiketimet Rutte

Etiketim: rutte

COVID-19 – Holanda anulon ngjarjet me kohëzgjatje mbi 24 orë

HAGË, 26 korrik /ATSH-AFP/ - Qeveria holandeze njoftoi sot anulimin deri më 1 shtator të të gjitha ngjarjeve dhe festivaleve me kohëzgjatje më shumë...

COVID-19 – Rutte: Lehtësime të mëtejshme të mundshme

HAGË, 12 maj /ATSH-AFP/ - Kryeministri holandez Mark Rutte njoftoi lehtësime të ardhshme të masave antiCOVID-19 në vend, nëse rastet vazhdojnë të bien. Qeveria do...

HOLANDË – Rutte gati të formojë qeverinë e re

HAGË, 30 prill /ATSH-DPA/ - Holanda duket se ka kapërcyer një krizë të madhe qeveritare, mes shenjave se kryeministri Mark Rutte do të jetë...

HOLANDË – Partia e kryeministrit Rutte kryeson zgjedhjet

AMSTERDAM, 17 mars /ATSH-DPA/ - Partia e kryeministrit në detyrë, Mark Rutte, ka fituar më shumë vota në zgjedhjet e përgjithshme të vendit, sipas...

COVID-19 – Holanda zgjat masat kufizuese

HAGË, 2 shkurt /ATSH-AFP/ - Kryeministri holandez Mark Rutte njoftoi sot një zgjatje të shumicës së masave antiCOVID-19, aktualisht në fuqi në Holandë, deri...

COVID-19 – Holanda zgjat periudhën e kufizimeve

HAGË, 12 janar /ATSH-AFP/ - Kryeministri holandez, Mark Rutte njoftoi sot zgjatjen deri më 9 shkurt të kufizimeve antiCOVID-19 në vend, në një përpjekje...

COVID-19 – Rutte: Holanda po hyn në një kufizim të pjesshëm,...

HAGË, 13 tetor /ATSH-AFP/ - Holanda do t'i nënshtrohet kufizimit të pjesshëm nga e mërkura, që përfshin veçanërisht mbylljen e të gjitha bareve dhe...

HAGË – Holanda rekomandon mbajtjen e maskave mbrojtëse në hapësirat e brendshme...

HAGË, 30 shtator /ATSH-AFP/ - Kryeministri holandez, Mark Rutte njoftoi sot rekomandimin fuqimisht të mbajtjes së maskave në hapësira të brendshme publike në të...

HOLANDË – Rutte: Të shmangim një izolim të dytë

AMSTERDAM, 6 gusht /ATSH-DPA/ - Kryeministri holandez, Mark Rutte u bëri thirrje holandezëve të ndjekin rregullat për të parandaluar përhapjen e COVD-19, me qëllim...

BRUKSEL – Rutte: Reformat shërbejnë për rimëkëmbjen reale të vendeve

BRUKSEL, 18 korrik /ATSH-ANSA/ - Burimet e Fondit të Rimëkëmbjes nuk janë para që do të shkojnë nesër për vendet. Janë parashikime monetare që...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA