Ballina Etiketimet Rruge

Etiketim: rruge

Rruga e Lumit të Vlorës/ Rama publikon letrën drejtuar Ahmet Zogut:...

TIRANË 11 prill/ATSH/ E premtuar 100 vjet, rruga e Lumit të Vlorës po bëhet gati për t’iu zbuluar shqiptarëve e turistëve një thesar të...

Balluku inspekton punimet në aksin rrugor Orikum-Dukat, lidh bypass-n e Vlorës...

TIRANË 11 prill/ATSH/ Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku inspektoi ecurinë e punimeve në aksin rrugor Orikum-Dukat, ku po punohet paralelisht në të...

Infrastrukturë për nxitjen e bujqësisë e blegtorisë/ Rruga e Lumit të...

TIRANË, 8 prill/ATSH/ Kryeministri Edi Rama tha sot se "rruga e Lumit të Vlorës dhe Labërisë së sipërme, janë të  premtuara që nga dita...

Nis riparimi i shtresave asfaltike në autostradën Tiranë-Durrës, segmenti Qafë-Kashar –...

TIRANË, 8 prill/ATSH/ Autoriteti Rrugor Shqiptar informoi sot se ka nisur puna për riparimin e shtresave asfaltike në autostradën Tiranë-Durrës, në segmentin Qafë-Kashar -...

Premtim i mbajtur/ Nisin punimet për rikonstruksionin dhe shtrimin me asfalt...

TIRANË, 8 prill/ATSH/ Në Delvinë kanë filluar punimet për rikonstruksionin dhe shtrimin me asfalt të rrugës së Kalasës. Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni ndau...

Rruga Përmet-Çarshovë në ndërtim/ Së shpejti, nis kantieri i aksit Përmet-Kolonjë-Korçë,...

TIRANË, 7 prill /ATSH/ Kryeministri Edi Rama inspektoi sot kantierin e rrugës Përmet–Çarshovë, duke e cilësuar si një mundësi të re për shijuar mrekullinë...

Një rruge në Laprakë i vendoset emri i dëshmorit “Arjan Sala”

TIRANË, 6 prill /ATSH/ Këshilli bashkiak i Tiranës zyrtarizoi propozimin e kryebashkiakut Erion Veliaj për t’i vendosur një rruge të qytetit emrin e Dëshmorit...

Veliaj i vendos emrin “Sokol Olldashi” një rruge në Njësinë 2...

TIRANË, 6 prill/ATSH/ Tetë vite pas ndarja nga jeta, një rrugë në Tiranë do të mbajë emrin e ish-deputetit të PD-së dhe ish-ministrit Sokol...

Nis rindërtimi i rrugës Roskovec – Poshnje, një tjetër aks që...

TIRANË, 2 prill/ATSH/ Rruga Roskovec – Poshnje, e shumëkërkuar nga banorët e zonës, po rindërtohet për ta kthyer në një segment me standarde europiane. Kjo...

Rruga e Arbrit përfundon brenda 18 muajve/ Balluku: Problemi i vetëm...

TIRANË, 1 prill /ATSH/ Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, tha se “projekti i Rrugës së Arbrit, pjesë e programit 1 miliard të qeverisë, përfundon...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA