Ballina Etiketimet Rruge

Etiketim: rruge

Korçë/ Rikonstruksioni i rrugëve rurale në Voskop, rrit bujqësinë dhe agroturizmin...

TIRANË, 4 gusht /ATSH/- Punimet për rikonstruksionin e plotë të rrugëve rurale në Voskop, të Korçës, që ndërlidhet me zonat turistike Polenë, Voskopojë, përbëjnë...

FOTO/ Vlorë, nis puna për rehabilitimin e segmentit rrugor që të...

TIRANË, 3 gusht/ATSH/ Në Vlorë ka nisur sot puna për rehabilitimin dhe asfaltimin e segmentit rrugor që të çon drejt plazhit të Zvërnecit. Deputeti i...

Vlorë, rehabilitohen rrugët e bllokut të banimit te “Kali i Trojës”

TIRANË, 1 gusht/ATSH/ Banorët e bllokut të banimit te "Kali i Trojës" në Vlorë do të kenë rrugë të asfaltuara. Kryetari i bashkisë së Vlorës,...

Pukë, pas 30 viteve rehabilitohet rruga automobilistike në Qelëz

TIRANË, 1 gusht/ATSH/ Pas 30 viteve banorët e lagjes GUgaj në Qelëz, Pukë, do të kenë rrugë automobislitke. Bashkia e Pukës bën të ditur se...

Ndërhyhet pas 30 vitesh në rrjetin e brendshëm/ Ujë i pijshëm...

TIRANË, 25 korrik/ATSH/ Mungesa e ndërhyrjes për më shumë se 30 vite, por edhe humbjet e mëdha në rrjet bënë që Bashkia e Elbasanit të...

100-vjetori i Tiranës/ Rruga në zemër të kryeqytetit merr emrin e...

TIRANË, 25 korrik/ATSH/ Pavarësisht tërmetit, pandemisë dhe vështirësive që sollën muajt e fundit, në këtë 100-vjetor të shpalljes së Tiranës Kryeqytet të Shqipërisë, kryebashkiaku...

Rruga e re turistike e Salarisë në Tepelenë/ Rama: Ua bën...

TIRANË, 17 korrik/ATSH/ Kryeministri Edi Rama ndau sot pamje nga rruga e re turistike e Salarisë në Tepelenë, e cila sipas tij "ia bën...

FOTO/ Ritme të larta punimesh në rrugën Kardhiq – Delvinë, distanca...

TIRANË, 16 korrik/ATSH/ Autoriteti Rrugor Shqiptar informoi sot se punimet në aksin rrugor Kardhiq-Delvinë Loti 4 po vijojnë me ritme të larta. Sipas ARRSH-së, aktualisht...

“700 km rrugë në të gjithë vendin”/ Soreca nga Vlora: BE-ja...

TIRANË, 15 korrik/ATSH/ “Europa është këtu” është fushata më e re e komunikimit që delegacioni i Bashkimit Europian në Tiranë lançoi sot nga qyteti...

FOTO/ Vijon modernizimi infrastrukturës në Kamëz, asfaltohet rruga “Mit’hat Frashëri”

TIRANË, 13 korrik/ ATSH- A. Fortuzi/- Nga rrugë me baltë, e lënë në harresë, tashmë falë investimit nga bashkia Kamëz në njësinë Administrative Paskuqan,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA