Ballina Etiketimet Roskovec

Etiketim: Roskovec

Qarku Fier/ Numërohen 442 qendra votimi, PS merr Roskovecin me 52.66...

TIRANË, 26 prill/ATSH/ Komisioni Qendror i Zgjedhjeve informon se në qarkun e Fierit deri tani janë numëruar votat në 442 qendra votimi nga 580...

Mbi 180 mijë të vaksinuar në total/ Më shumë se 22...

TIRANË, 3 prill /ATSH – I. Vata-Kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ishte sot në një...

Rilindja urbane në Roskovec/ Asnjë rrugë lidhëse mes fshatrave e pashtruar...

TIRANË, 3 prill/ATSH/ Kryeministri Edi Rama vizitoi sot Roskovecin, ku pa nga afër investimet e kryera nga qeveria për transformimin urban të kësaj zone. "Hajde...

Basha me fermerët në Roskovec: Bujqësia u la në harresë në...

TIRANË, 30 mars /ATSH/ Në vizitën e tij në qytetin e Fierit, kreu i opozitës, Lulzim Basha, është ndalur në Roskovec ku ka biseduar...

Alibeaj: Në 25 Prill i japim fund të keqes, puna në...

TIRANË, 28 shkurt /ATSH/ Kordinatori politik i PD për qarkun e Fierit, Enkelejd Alibeaj bisedoi me banorë të fshatit Vlosh në Roskovec. Alibeaj theksoi se,...

Masat antiCOVID/ Dezinfektohen shkollat dhe kopshtet në Roskovec, gati për të...

TIRANË, 9 janar/ATSH/ Në kushtet e situatës së krijura nga pandemia garantimi i një mjedisi të shëndetshëm për nxënësit që do të rikthehen të...

Festa e Ullirit në Roskovec/ Klosi: Pikat agroturistike kanë prodhuar ekonomi

TIRANË, 30 tetor/ATSH/ Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi ishte i pranishëm në festën e Ullirit në Roskovec, festë lokale e cila shërben...

Realizohen 74% e punimeve në kantierin e ujit në Roskovec/ Furnizim...

TIRANË, 30 shtator/ATSH/ Pas përfundimit të punimeve të rrjetit të ri të ujësjellësit që po vijojnë me ritme të larta, 7187 banorë të qytetit...

Bufi për ATSH-në: 2500 nxënës të Roskovecit rikthehen në shkolla duke...

TIRANË, 26 gusht/ATSH/ Bashkia e Roskovecit ka nisur përgatitjen e institucioneve arsimore për nisjen e vitit të ri shkollor 2020-2021. Në një prononcim për ATSH-në,...

Roskovec/ Investim në rrjetin e ujësjellësit, përmirësohet furnizimi me ujë të...

TIRANË, 7 gusht/ATSH/ Bashkia e Roskovecit po punon intensivisht për ndërtimin e rrjetit të ri të furnizimit me ujë të pijshëm. Kryetarja e bashkisë Roskovec,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA