Ballina Etiketimet Roskovec

Etiketim: Roskovec

Masat antiCOVID/ Dezinfektohen shkollat dhe kopshtet në Roskovec, gati për të...

TIRANË, 9 janar/ATSH/ Në kushtet e situatës së krijura nga pandemia garantimi i një mjedisi të shëndetshëm për nxënësit që do të rikthehen të...

Festa e Ullirit në Roskovec/ Klosi: Pikat agroturistike kanë prodhuar ekonomi

TIRANË, 30 tetor/ATSH/ Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi ishte i pranishëm në festën e Ullirit në Roskovec, festë lokale e cila shërben...

Realizohen 74% e punimeve në kantierin e ujit në Roskovec/ Furnizim...

TIRANË, 30 shtator/ATSH/ Pas përfundimit të punimeve të rrjetit të ri të ujësjellësit që po vijojnë me ritme të larta, 7187 banorë të qytetit...

Bufi për ATSH-në: 2500 nxënës të Roskovecit rikthehen në shkolla duke...

TIRANË, 26 gusht/ATSH/ Bashkia e Roskovecit ka nisur përgatitjen e institucioneve arsimore për nisjen e vitit të ri shkollor 2020-2021. Në një prononcim për ATSH-në,...

Roskovec/ Investim në rrjetin e ujësjellësit, përmirësohet furnizimi me ujë të...

TIRANË, 7 gusht/ATSH/ Bashkia e Roskovecit po punon intensivisht për ndërtimin e rrjetit të ri të furnizimit me ujë të pijshëm. Kryetarja e bashkisë Roskovec,...

“Roskovec Arena”/ Diskutohet projekti i stadiumit me 3500 vende sipas standardeve...

TIRANË, 15 korrik/ATSH/ Roskoveci do të ketë së shpejti një stadium bashkëkohor, sipas të gjitha standardeve që kërkon UEFA. Në ambientet e Pallatit të Kulturës...

Operacionet humanitare/ Vijon shpërndarja e ndihmave për familjet në nevojë në...

TIRANË, 3 qershor/ATSH/ Në Roskovec vijojnë operacionet humanitare për t'u ardhur në ndihmë familjeve në nevojë. Edhe gjatë ditës së sotme ka vijuar shpërndarja e...

Transformimi urban në Roskovec, vendosen sinjalistikat në bulevardin kryesor

TIRANË, 30 maj/ATSH/ Investimet në Roskovec nuk ndalen ndërkohë që “Rilindja Urbane” po transformon krejtësisht hapësirën publike të qytetit. Grupet e bashkisë janë duke punuar...

Rikualifikimi urban në Roskovec, punime intensive për bulevardin kryesor

TIRANË, 25 maj/ATSH/ Në bulevardin kryesor në Roskovec vijon puna intensive për rikualifikimin e tij duke krijuar mjedise çlodhëse dhe hapësira rekreative për komunitetin. Gjatë...

FOTO-Vijon operacioni humanitar në Roskovec/ FA ndihma ushqimore për familjet në...

TIRANË, 23 maj/ATSH/ Në Roskovec vijon operacioni humanitar pranë familjeve në vështirësi ekonomike, duke i ardhur në ndihmë me paketa ushqimore dhe higjienike. Ministria e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA