Ballina Etiketimet Rome

Etiketim: rome

Vatikani hap katakombet për publikun

VATIKAN, 5 mars /ATSH-DPA/ - Vatikani dëshiron të restaurojë më tej ''Katakombet Commodilla'' në Romë, duke i bërë ato të arritshme për publikun. ''Është nënshkruar...

Testet e shpejta Covid-19 shpresë për një ide më të saktë...

ROMË, 19 janar /ATSH-ANSA/ - Tamponët e shpejtë hyjnë në statistikat kombëtare të progresit të epidemisë Covid-19. Ndërsa aktualisht është e pamundur të rivendoset gjurmimi,...

Gjendet medikamenti për reduktimin e kolesterolit të keq

ROMË, 15 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Sëmundjet kardiovaskulare mbeten shkaku i parë i vdekshmërisë në Europë. Ato shkaktojnë çdo vit 3,9 milionë të vdekur dhe 82%...

ITALI – Policia zbulon qendra ilegale testimi për Covid-19

ROMË, 1 dhjetor /ATSH-DPA/ - Policia italiane njoftoi sot se kishte zbuluar dhjetëra qendra të reja të parregullta të testimit të koronavirusit, disa prej...

ITALI – Policia arreston 28 pjesëtarë të dyshuar të ”Camorra”-s

ROMË, 1 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Policia italiane arrestoi të paktën 28 persona, të dyshuar si pjesëtarë të grupit të njohur mafioz ''Camorra''. Të arrestuarit besohet...

Totti: Sapo kalova Covid-19, kujdes nuk është shëtitje në park

ROMË, 21 nëntor /ATSH-ANSA/ - Francesco Totti, ish-kapiteni i Romës ka vendosur të thyejë heshtjen në lidhje me Covid-19, sapo u shërua nga virusi. Sipas...

FOKUS – Në Romë, hotelet private mirëpresin pacientë me COVID-19

ROMË, 12 nëntor /ATSH-AFP/ - Normalisht, hotelet mbushen me udhëtarë biznesi dhe turistë nga antipodët e botës, që duan të vizitojnë Qytetin e Përjetshëm,...

Manastirliu: Vëmendja e qeverisë shqiptare e pandalshme për integrimin e komunitetit...

TiRANË, 27 tetor/ATSH/ U zhvillua sot në Tiranë takimi Ministerial i vendeve të Ballkanit Perëndimor për Integrimin e komunitetit rom, një vit pas miratimit...

ITALI – Di Maio: Detyrë morale të punojmë për gjeneratat e...

ROMË, 20 tetor /ATSH-ANSA/ - Përballë valës së dytë, një koordinim shumë i ngushtë duhet të mbahet mes vendeve anëtare të Bashkimit Europian, deklaroi...

ROMË – Dhjetëra të gjobitur për shkeljen e rregullave antiCovid-19

ROMË, 11 tetor /ATSH-ANSA/ - Rreth 90 persona u identifikuan nga policia italiane në Romë për mosmbajtje të maskave, ndërkohë që u mësua se...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA