Ballina Etiketimet Rki

Etiketim: rki

COVID-19 – Infeksionet ditore në Gjermani nën 500 për herë të...

BERLIN, 21 qershor /ATSH-DPA/ - Autoritetet shëndetësore gjermane kanë regjistruar më pak se 500 infeksione të reja me koronavirus çdo ditë për herë të...

COVID-19 – RKI: Vala e infeksionit po bie në Gjermani

BERLIN, 9 maj /ATS-DPA/ - Vala e re e infeksioneve të COVID-19, që shqetëson autoritetet gjermane që nga nëntori, duket se po ulet me...

BERLIN – RKI: Situata COVID-19 në Gjermani shumë serioze

BERLIN, 11 prill /ATSH-DPA/ - Situata e COVID-19 në Gjermani mbetet shumë, shumë serioze, sipas Institutit kombëtar për Kontrollin e Sëmundjes “Robert Koch” (RKI),...

GJERMANI – RKI: Vala e radhës e COVID-19 mund të jetë...

BERLIN, 13 mars /ATSH-DPA/ - Gjermania do të përballet me një valë të re të COVID-19 në javët e ardhshme, që mund të jetë...

COVID-19 – Mbi 1 000 vdekje në 24 orë në Gjermani

BERLIN, 7 janar /ATSH-ANSA/ - Instituti Robert Koch (RKI) raportoi 26 391 infeksione të reja dhe 1 070 vdekje të reja në 24 orë...

COVID-19 – RKI këmbëngul në heqjen dorë nga udhëtimet gjatë festave

BERLIN, 22 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Situata e pandemisë në Gjermani vazhdon të përkeqësohet dhe do të kalojnë shumë javë përpara se të vërejmë një...

COVID-19 – RKI: Vaksinat kundër virusit gati në fillim të vitit...

BERLIN, 27 gusht /ATSH-DPA/ - Qendra gjermane për Kontrollin e Sëmundjeve, Instituti Robert Koch (RKI), pret që një ose më shumë vaksina antiCOVID-19 të...

GJERMANI – Instituti i njohur refuzon vaksinimin e detyrueshëm ndaj koronavirusit

BERLIN, 16 maj /ATSH-DPA/ - Kreu i institutit më të njohur shëndetësor gjerman ''Robert Koch'' (RKI) është kundër vaksinimit të detyrueshëm ndaj koronavirusit. "Ne nuk...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA