Ballina Etiketimet Rihapje

Etiketim: rihapje

ARABI SAUDITE – G20 diskuton për rihapjen e kufijve

RIAD, 3 shtator /ATSH-AFP/ - Ministrat e Jashtëm të G20-s diskutuan sot heqjen e disa kufizimeve të udhëtimit dhe rihapjen e kufijve, të mbyllur...

ITALI – Conte: Rihapja e shkollave në siguri të plotë prioriteti...

ROMË, 31 gusht /ATSH-AFP/ - Organizimi i vitit shkollor në siguri të plotë në Itali përballë rrezikut të kontaminimit me koronavirus është prioritet i...

ITALI – Kyriakides: Rihapja e shkollave nuk pritet të shkaktojë kulmim...

ROMË, 29 gusht /ATSH-DPA/ - Rihapja e shkollave nuk pritet të shkaktojë një kulmim të madh në rastet e reja të COVID-19, tha sot...

BOGOTA – Kolumbia rihap ekonominë 

BOGOTA, 26 gusht /ATSH-DPA/ - Ministria kolumbiane e Shëndetësisë publikoi sot udhëzime për qytetarët, ndërsa vendi po përgatitet të heqë gati të gjitha kufizimet...

ALGJER – Algjeria rihap plazhet, kafenetë dhe xhamitë 

ALGJER, 15 gusht /ATSH-AFP/ - Algjeria njoftoi sot rihapjen graduale të xhamive dhe vendet e saj të relaksimit, si kafenetë, restorantet, parqet dhe plazhet,...

COVID-19 – Venezuela vazhdon rihapjen e ekonomisë 

BOGOTA, 10 gusht /ATSH-DPA/ - Venezuela vazhdoi sot rihapjen e ekonomisë së saj, pavarësisht rritjes së rasteve të reja të COVID-19. "Kryeqyteti, Karakas dhe të...

SHBA – Cuomo: Shkollat e Nju Jorkut mund të rihapen në...

NJU JORK, 7 gusht /ATSH-DPA/ - Guvernatori i shtetit të Nju jorkut, Andrew Cuomo njoftoi sot se shkollat njujorkeze mund të rihapen sërish në...

DUBLIN – Irlanda shtyn sërish rihapjen e plotë

DUBLIN, 4 gusht /ATSH-AFP/ - Qeveria irlandeze vendosi sot të shtyjë fazën e fundit të rihapjes së plotë të vendit, që përfshin veçanërisht hapjen...

LONDËR – Johnson parashikon një rikthim të tifozëve në stadiume në...

LONDËR, 17 korrik /ATSH-AFP/ - Qeveria britanike parashikon një rikthim të tifozëve në stadiume në tetor, pas ngjarjeve pilot që filluan që prej korrikut,...

FRANCË – Parlamenti Europian rihapet për publikun

STRASBURG, 10 korrik /ATSH-AFP/ - Parlamenti Europian në Strasburg, i mbyllur për shkak të epidemisë së koronavirusit dhe i shndërruar për disa javë në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA