Ballina Etiketimet Riatdhesim

Etiketim: riatdhesim

Riatdhesohen 25 shtetas nga Franca/ Policia: Asnjë mundësi për të përfituar...

TIRANË, 9 dhjetor/ATSH/ Në Rinas u riatdhesuan sot nga Lille, Francë, 25 shtetas shqiptarë që kishin kërkuar azil apo kishin shkelur rregullat e qëndrimit...

Riatdhesimi i fëmijëve shqiptarë nga Siria/ Kim: E mrekullueshme kur i...

TIRANË, 28 tetor/ATSH/ Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim reagoi sot lidhur me operacionin e shpëtimit nga kampi "Al-Howl" të 4 fëmijëve dhe...

Riatdhesimi i shqiptarëve nga kampet e Sirisë/ Drejtori operacional i Antiterrorit:...

TIRANË, 27 tetor/ATSH-Maela Marini/ Indrit Dodaj, drejtor operacional i antiterrorit foli sot lidhur me situatën e shqiptarëve në kampin e Sirisë, duke deklaruar se...

Riatdhesimi i fëmijëve shqiptarë nga Siria në fokus të medias ndërkombëtare

TIRANë, 27 tetor /ATSH/ - Riatdhesimi i fëmijëve shqiptarë nga Siria ka tërhequr vëmendjen e medias ndërkombëtare. Pas negociatave humanitare me të gjitha palët e...

Riatdhesimi i fëmijëve nga kampi i Sirisë/ Rama drejt Libanit: Përpjekje...

TIRANË, 26 tetor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama u shpreh sot se, “jemi një hap nga finalizimi i fazës së parë të operacionit kompleks për nxjerrjen...

Riatdhesohen 25 shtetas shqiptarë nga Franca/ Policia: Shanset për të fituar...

TIRANË, 20 tetor/ATSH/ Operacionet e riatdhesimit të shtetasve shqiptarë që kanë kërkuar azil në zonën Shengen vijuan edhe ditën e sotme, me riatdhesimin nga...

Ambasada e SHBA: Që prej 31 marsit, 200 shtetas amerikanë dhe...

TIRANË, 3 qershor /ATSH/ “Prej 31 marsit, Ambasada e Shteteve të Bashkuara ka ndihmuar riatdhesimin e më shumë se 200 qytetarëve dhe rezidentë ligjorë...

Riatdhesimi nga kampet e Sirisë/ Të listuar të gjithë shqiptarët në...

TIRANË, 12 maj/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se "po punohet për riatdhesimin e shqiptarëve nga kampet e Sirisë dhe shpresojmë të kemi...

Riatdhesohen nga SHBA-ja mbi 220 qytetarë shqiptarë

TIRANE, 8 maj/ATSH/ Mbi 220 qytetarë shqiptarë janë riatdhesuar nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës drejt Shqipërisë, falë mbështetjes që i bëri këtij procesi...

Nga data 4 maj lehtësohen procedurat për riatdhesimin e qytetarëve shqiptarë...

  TIRANË, 3 maj/ATSH/ -Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku shpjegoi sot sistemin e ri që do të përdoret për riatdhesimet, duke nisur nga...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA