Ballina Etiketimet Revolucion

Etiketim: revolucion

BRUKSEL – Tikhanovskaia: Një revolucion paqësor po ndodh në Bjellorusi

BRUKSEL, 25 gusht /ATSH-AFP/ - Opozitarja bjelloruse, Svetlana Tikhanovskaia deklaroi sot para Parlamentit europian se një revolucion paqësor po ndodh në Bjellorusi.  "Ne jemi në...

KOMENT – Revolucioni irakian: ëndrra, dashuri dhe kurajë

BAGDAD, 21 shkurt /ATSH-AFP/ - Aliu mendonte se po ëndërronte kur pa mikun e tij t'i propozonte për martesë një protestueseje që takoi në...

Matura Shtetërore korrigjim dixhital të provimeve, rezultatet jo më vonë se...

TIRANË, 1 shkurt/ATSH/ Provimet e maturës shtetërore tashmë do të korrigjohen online, duke garantuar standarde dhe siguruar transparencë. Kryeministri Edi Rama uroi sot mirëmëngjes me...

HISTORI – Çfarë ndodhi në Timishoara 30 vjet më parë?

BUKURESHT, 18 dhjetor /ATSH-AGERPRES/ - Viti 1989 shënoi fundin e regjimit komunist në vendet e Europës Qendrore dhe Lindore. Rumania ishte i vetmi vend...

SHBA – Garda Revolucionare iraniane në listën amerikane të organizatave terroriste

UASHINGTON, 8 prill /ATSH-AFP/ - SHBA-ja ka vendosur zyrtarisht Gardën Revolucionare iraniane në listën e saj të organizatave terroriste të huaja, duke sjellë rrezikun...

SHBA – Uashingtoni: 40 vite pas, Revolucioni në Iran ka dështuar...

UASHINGTON, 2 shkurt /ATSH-AFP/ - SHBA-ja përkujtoi 40-vjetorin e Revolucionit Islamik në Iran duke kujtuar premtimet e pa mbajtura nga ky regjim, armiku numër...

TEKNOLOGJI – Vjen revolucioni i komunikimit të së ardhmes

ROMË, 2 janar /ATSH-ANSA/ - Transmetimet satelitore super të sigurta të transportuara  nga drita nuk janë më një ëndërr e fantashkencës, por janë bërë...

“Bajerni i Mynihut” përgatitet për një revolucion rrënjësor

TIRANË, 20 dhjetor /ATSH/ - "Bajerni i Mynihut" fillon punën për një revolucion rrënjësor që do të finalizohet gjatë verës së ardhshme. Të parët...

ANALIZË – Tregu i smartfonëve në pikiatë pas rritjes së jetëgjatësisë

LOS ANXHELES, 15 qershor /ATSH-AFP/ - Festa e viteve me rritje ekonomike me dy shifra ka përfunduar. Tregu i smartfonëve është ngopur dhe shitjet po...

FOKUS – Armenia drejt revolucionit të kadifenjtë?

EREVAN, 17 prill /ATSH-ANSA/ - Lideri i opozitës armene, Nikol Pashinyan, deklaroi se në vend është krijuar një situatë revolucionare, njofton “Interfax”. “Në të gjithë...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA