Ballina Etiketimet Republika Çeke

Etiketim: Republika Çeke

REPUBLIKA ÇEKE – Rihapen bizneset jothelbësore

PRAGË, 10 maj /ATSH-DPA/ -Pas një mbylljeje gjashtëmujore, më në fund, Republika Çeke ka rihapur dyqanet e shitjes me pakicë. Rihapja u shoqërua me rregulla...

REPUBLIKA ÇEKE – Opozita nuk arrin shpërndarjen e parlamentit për zgjedhjet...

PRAGË, 6 maj /ATSH-DPA/ - Politikanët çekë të opozitës kanë dështuar me planin e tyre për të shkaktuar zgjedhje të reja para verës. Partia Pirate...

PRAGË – Republika Çeke dëbon diplomatë të tjerë rusë

PRAGË, 22 prill /ATSH-ANSA/ - Ministri i Jashtëm çek, Jakub Kulhanek, njoftoi sot synimin e tij për të zvogëluar më tej trupin diplomatik rus...

BRUKSEL – Praga: Shqetësuese lëvizjet destabilizuese të Moskës

BRUKSEL, 22 prill /ATSH-ANSA/ - Aleatët shprehën solidaritetin e tyre të plotë me Republikën Çeke dhe shqetësimin e saj të thellë për veprimet destabilizuese...

VJENË – Austria në ndihmë të Republikës Çeke për frenimin e...

VJENË, 2 prill /ATSH-DPA/ - Kancelari austriak, Sebastian Kurz njoftoi sot se qeveria e tij është ofruar t'i dërgojë Republikës Çeke 30 000 doza...

REPUBLIKA ÇEKE – Zgjatet gjendja e jashtëzakonshme pandemike

PRAGË, 26 mars /ATSH-DPA/ - Parlamenti çek votoi sot në favor të zgjatjes së gjendjes së jashtëzakonshme të vendit për shkak të pandemisë edhe...

Kombëtarja shqiptare luan miqësore me Republikën Çeke më 8 qershor

TIRANË, 12 mars /ATSH/ Kombëtarja shqiptare e futbollit do të luajë një tjetër miqësore në muajin qershor. Kuqezinjtë do të përballen me Republikën Çeke...

COVID-19 – Praga vendeve europiane: Na ndihmoni, spitalet në gjendje kritike

ROMË, 5 mars /ATSH-ANSA/ - Republika Çeke i kërkoi sot ndihmë Gjermanisë, Zvicrës dhe Polonisë për të trajtuar pacientët e saj me COVID-19, ndërsa...

REPUBLIKA ÇEKE – Spitalet në kaos, numër rekord pacientësh me COVID-19

PRAGË, 3 mars /ATSH-DPA/ - Spitalet në Republikën Çeke raportuan sot një numër rekord të pacientëve COVID-19, sipas të dhënave të autoriteteve shëndetësore. Një total...

COVID-19 – Republika Çeke regjistron shkallën më të lartë të rasteve...

PRAGË, 1 mars /ATSH-AA/ - Republika Çeke regjistroi normën më të lartë në botë të rasteve të infektimit me COVID-19 për banorë në mes...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA