Ballina Etiketimet Refugjate

Etiketim: refugjate

ITALI – Di Maio: Të shmangim eksodin masiv të refugjatëve drejt...

ROMË, 3 shtator /ATSH-ANSA/ - Qëllimi i Italisë dhe Bashkimit Evropian është të ndihmojnë popullin afgan dhe vendet fqinje atje, për të siguruar që...

BRUKSEL – Sassoli: I zhgënjyer nga ngurrimi i BE-së për pranimin...

BRUKSEL, 2 shtator /ATSH-DPA-AFP/ - Presidenti i Parlamentit Evropian, David Sassoli, kritikoi ashpër ngurrimin e Bashkimit Evropian për të marrë një numër të konsiderueshëm...

VARSHAVË – UNHCR: Polonia të pranojë refugjatët e bllokuar në kufirin...

VARSHAVË, 24 gusht /ATSH-DPA/ - Agjencia e OKB-së për refugjatët, UNHCR, i ka kërkuar qeverisë polake të ndihmojë një grup refugjatësh të bllokuar në...

SPANJË – Dy baza ajrore ushtarake për mbërritjen e afganëve

MADRID, 22 gusht /ATSH-ANSA/ - Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të jenë në gjendje të përdorin bazat ushtarake të Rota dhe Moron në Spanjë...

BERLIN – Mijëra persona kërkojnë evakuimin e shpejtë dhe joburokratik të...

BERLIN, 22 gusht /ATSH-DPA/ - Mijëra persona kërkuan sot një evakuim të shpejtë dhe joburokratik të njerëzve të kërcënuar në Afganistan, në një demonstrim...

ROMË – UNHCR: Evropa të ndihmojë refugjatët afganë për të shmangur...

ROMË, 21 gusht /ATSH-DPA/ - Komisioneri i Lartë i Kombeve të Bashkuara për Refugjatët (UNHCR), Filippo Grandi ka thënë se nuk pret që një...

ITALI – Di Maio: Përparësi evakuimi i bashkëpunëtorëve afganë dhe familjeve...

ROMË, 20 gusht /ATSH-ANSA/ - Ministri i Jashtëm italian, Luigi Di Maio i deklaroi në një bisedë telefonike sekretarit të përgjithshëm të OKB-së, Antonio...

STRASBURG – KiE: Shtetet anëtare të mirëpresin refugjatë afganë

STRASBURG, 18 gusht /ATSH-ANSA/ - Shtetet anëtare të Këshillit të Evropës duhet të lejojnë civilët që ikin nga Afganistani që të jenë në gjendje...

FOKUS – Britania e Madhe merr 20 000 refugjatë afganë

LONDËR, 18 gusht /ATSH-DPA/ - Rreth 20 000 afganë do të mirëpriten në Britaninë e Madhe, pasi qeveria zbuloi detajet e një skeme për...

BERLIN – Merkel: E hapur për pranimin e kontrolluar të refugjatëve...

BERLIN, 17 gusht /ATSH-AFP/ - Kancelarja gjermane, Angela Merkel u shpreh sot se ishte e hapur për një pritje "të kontrolluar" të refugjatëve afganë,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA