Ballina Etiketimet Reforma zgjedhore

Etiketim: reforma zgjedhore

Reforma Zgjedhore/ Tre deputetë të opozitës pro marrëveshjes: Nuk pengojmë integrimin...

TIRANË, 9 korrik/ATSH/ Tre deputetë të opozitës parlamentare, kreu i Ballit Kombëtar Artur Roshi, Besnik Troplini dhe Fatjona Dhimitri deklaruan pasditen e sotme jashtë...

Reforma Zgjedhore, Spiropali: Gati t’i diskutojmë dhe votojmë listat e hapura,...

TIRANË, 9 korrik/ATSH-A. Fortuzi/ Mazhoranca parlamentare është pro listave të hapura dhe ndryshimeve të tjera kushtetuese në kuadër të procesit të Reformës Zgjedhore. Elisa Spiropali,...

“Të gjithë të kenë zë në procesin e Reformës Zgjedhore”/ Rama:...

TIRANË, 7 korrik/ ATSH- A. Fortuzi/ Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot pasdite një takim me përfaqësues të opozitës parlamentare lidhur me Reformën Zgjedhore. Pas përfundimit...

Reforma Zgjedhore/ Opozita e Bashkuar: Miratim pa vonesa të draftit të...

TIRANË, 1 korrik/ATSH/ Opozita e Bashkuar kërkon miratimin pa vonesa të draftit të depozituar zyrtarisht në Kuvend, sipas Marrëveshjes Politike të 14 janarit. Me anë...

Meta: Reflektim sa më shpejt për Reformën Zgjedhore, të hënën takim...

TIRANË, 19 qershor/ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta deklaroi sot se shpreson që të ketë reflektim të shpejtë sa i përket Reformës Zgjedhore dhe...

Integrimi në BE nuk është një udhëtim me avion, por ndërtimi...

TIRANË, 18 qershor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se “nuk e pranoj dhe nuk kam për ta pranuar që nga një anë ne nënshkruajmë...

“Opozita po kërkon alibi për humbjen”/ Spiropali: KQZ nuk mund të...

TIRANË, 18 qershor/ATSH/ “KQZ nuk mund të jetë më një organ politik, i cili ruan privilegjin e partive të mëdha”. Duke folur në Kuvend ministrja...

“Një fijë peri e ndan realizimin e marrëveshjes nga grisja”/ Shumica...

TIRANË, 18 qershor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot në seancën plenare në Kuvend se një fije peri e ndan realizimin deri në fund të...

“Propozime ekstravagante për KQZ-në”/ Opozita jashtëparlamentare po zvarrit detajimin e marrëveshjes...

TIRANË, 18 qershor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot në seancën plenare në Kuvend se Partia Socialiste nuk është Fondacioni "Populli" dhe ka interesat e...

Reforma Zgjedhore/Opozita kërkon gjithçka dhe nuk lë gjë pa thënë

TIRANË, 18 qershor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot në seancën plenare në Kuvend se opozita kërkon gjithçka nga Reforma Zgjedhore, por nga ana tjetër...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA