Ballina Etiketimet Reforma zgjedhore

Etiketim: reforma zgjedhore

Ndryshimet kushtetuese/ Manja: Partitë mund të grupohen në koalicione parazgjedhore, por...

TIRANË, 30 korrik/ATSH/ - “Votimi i sotëm në Kuvendin e Shqipërisë për ndryshimet kushtetuese konsiderohet një votim historik”. Kreu i Komisonit të Ligjeve, Ulsi Manja...

Rama-Bashës: 5 qershorin aty e ke, tani duhet të integrojmë edhe...

TIRANË, 30 korrik/ATSH/ “Në emër të shqiptarëve vendos Parlamenti”, deklaroi sot Kryeministri Edi Rama, në një reagim ndaj ndaj deklaratave të kreut të Partisë...

Kim: Respektoni marrëveshjen e 5 qershorit, parlamenti kompetencë të miratojë legjislacionin

TIRANË, 29 korrik/ATSH/ Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim ka nënvizuar gjatë takimeve me krerët e politikës shqiptare tri...

Hyseni: Me apo pa opozitën nesër do të votohen ndryshimet kushtetuese

TIRANË, 29 korrik/ATSH/ “Me apo pa opozitën nesër do të votohen ndryshimet kushteutese. Unë uroj që të jetë me opozitën jashtë parlamentit, dhe jo...

Soreca: Votimi i 23 korrikut plotësoi kushtin kryesor për hapjen e...

TIRANË, 29 korrik/ATSH/ Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca shprehet se Parlamenti i ka kompetencat ligjore për të bërë ndryshime të tjera...

“As listat, as koalicionet nuk dolën papritmas në axhendë”/ Hysi: Partitë...

TIRANË, 28 korrik/ATSH/ Deputetja e Partisë Socialiste, Vasilika Hysi u shpreh sot se çështja e listave të hapura dhe e koalicioneve parazgjedhore nuk kanë...

Hapja e listave, Meta: Palët të vijojnë punën në mirëbesim në...

TIRANË, 28 korrik/ATSH/ “Dialogu politik, gjithëpërfshirës dhe i hapur, mes partive politike për të gjitha çështjet që prekin zgjedhjet, është e vetmja rrugë që...

Këshilli Politik mblidhet nesër/ Në rend të ditës përgjigjja e ekspertëve...

TIRANË, 27 korrik/ATSH/ Mbledhja e radhës së Këshillit Politik pritet të mbahet nesër në orën 11:00. Bashkëkryetari i Komisionit të Posaçëm të Reformës Zgjedhore, Damian...

Ndryshimet kushtetuese/ Shameti: Proces i domosdoshëm që shqiptarët të kenë ligjin...

TIRANË, 24 korrik /ATSH/ Deputeti i Partisë Socialiste, Adnor Shameti i ka cilësuar në përputhje me Kushtetutën vendimet e Kuvendit, i cili miratoi dje...

Reforma zgjedhore/ Kuvendi miraton me 99 vota marrëveshjen e 5 qershorit

TIRANË, 23 korrik/ATSH/ Kuvendi miratoi sot me 99 vota pro, marrëveshjen e 5 qershorit për reformën zgjedhore. Pas debateve në Kuvend marrëveshja u votua me...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA