Ballina Etiketimet Reforma zgjedhore

Etiketim: reforma zgjedhore

Borchardt: Reforma zgjedhore, ka ende mundësi për t’u miratuar

TIRANË, 21 nëntor /ATSH/ - “Fillimi i punës nga KQZ-ja nuk do të thotë se reforma zgjedhore ka marrë fund. Ajo ende mund të...

Fleckenstein: Miratimi i reformës zgjedhore përafron zgjedhjet me standardet e OSBE-ODHIR

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/274460999918956/?t=19 TIRANË, 9 nëntor /ATSH/ - Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein, inkurajoi sot politikën shqiptare të vazhdojë reformën zgjedhore. Ai tha se dy...

Reforma zgjedhore, Borchardt: Nxisim aktorët politikë për dialog konstruktiv

TIRANË, 9 tetor/ATSH/ "I nxisim të gjithë aktorët politikë të përfshihen në dialog konstruktiv në lidhje me draftin e reformës zgjedhore". Kështu deklaroi sot, Kryetari...

Reforma zgjedhore, Soreca: Të finalizohet në kohën e duhur

TIRANË, 9 tetor/ATSH/ "Ne presim që partitë politike të punojnë së bashku për reformën zgjedhore, duke u angazhuar në mënyrë gjithëpërfshirëse për të trajtuar rekomandimet...

Reforma zgjedhore, Çuçi: Amendimet e Kodit Elektoral, në përputhje me rekomandimet...

https://www.facebook.com/Agjencia.Telegrafike.Shqiptare/videos/723984674622111/?t=4 TIRANË, 9 tetor /ATSH- I. Vata/ - Komisioni i posaçëm për Reformën Zgjedhore paraqiti sot paketën e amendimeve të Kodit Zgjedhor që janë hartuar...

Reforma zgjedhore, mazhoranca ka gati draftin e propozimeve

TIRANË, 9 Tetor /ATSH/-Mazhoranca ka përgatitur draftin përfundimtar bazuar në rekomandimet e OSBE/ODIHR  për reformën zgjedhore. Kjo u bë e ditur sot nga kryeministri Edi...

Reforma zgjedhore, Bushati: Angazhim për të bashkëpunuar me opozitën

TIRANË, 4 tetor /ATSH-Gjergji Mima/ - Qeveria shqiptare është e angazhuar për të bashkëpunuar për reformën zgjedhore, deklaroi sot ministri për Europën dhe Punët...

Reforma zgjedhore, marrëveshje bashkëpunimi për hartimin e ndryshimeve ligjore

TIRANË, 1 gusht/ATSH/ - Kuvendi është angazhuar për hartimin e ndryshimeve ligjore bazuar tek rekomandimet e OSBE/ODIHR-it për "Reformën Zgjedhore". Në ambientet e Kuvendit u...

Basha: Konsensusi për reformën zgjedhore, nuk e zgjidh problemin e zgjedhjeve

TIRANË, 20 korrik/ATSH-Gjergji Mima/ - “Prioriteti kryesor i reformës zgjedhore është procesi, pra aspekti i administrimit zgjedhor që është identifikimi biometrik, votimi elektronik dhe...

Konferencë për reformën zgjedhore: Shitblerja e votës prek zgjedhjet

TIRANË, 12 qershor /ATSH- I. Vata/ - Në vijim të punës së  Komisionit të Posaçëm Parlamentar për Reformën Zgjedhore dhe kërkesë të bashkëkryetarëve u...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA