Ballina Etiketimet Reforma ne drejtesi

Etiketim: reforma ne drejtesi

Gjonaj-Juncher: Reforma në Drejtësi, rezultate edhe në lidhje me antikorrupsionin

TIRANË, 18 janar/ATSH/ Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj zhvilloi sot një bisedë me Hanne Juncher, sekretare ekzekutive e GRECO-s dhe shefe e departamentit të...

“Rindërtimi, projekti më i madh social”/ Spiropali: Kanë përfunduar 1000 njësi...

TIRANË, 30 dhjetor /ATSH/ Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali deklaroi sot se, "rindërtimi është projekti më i madh social i...

Reforma në drejtësi/ Deri më sot 322 individë në filtrin e...

TIRANË, 29 dhjetor/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi të martën se “deri më sot në total janë rivlerësuar duke kaluar në filtrin e Vetingut 322...

Ambasada e SHBA: Reforma në Drejtësi është duke ecur përpara, hap...

TIRANË, 18 dhjetor /ATSH/ “Reforma në Drejtësi nuk do të jetë e lehtë, e shpejtë apo perfekte, por është duke ecur përpara hap pas...

Soreca: Teksti i kornizës negociuese për Shqipërinë është pranuar nga të...

TIRANË, 19 nëntor /ATSH/ Ambasadori i BE në Shqipëri, Luigi Soreca, në një intervistë për Deutsche Welle komentoi procesin e hapjes së negociatave për...

Reforma në Drejtësi/ Gjonaj: 42 milionë euro mbështetje buxhetore nga Bashkimi...

TIRANË, 30 tetor /ATSH/ “Reforma e sistemit të drejtësisë në Shqipëri është reforma më gjithëpërfshirëse e kryer në Shqipëri në 30 vitet e fundit”. Ministrja...

Kim: Pandëshkueshmërisë po i vjen fundi

TIRANË, 22 tetor /ATSH/ Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim deklaroi sot se, “Skavica, nëse përfundohet, do të jetë...

Reforma në Drejtësi vlerësohet nga BE/ Linde: Vetingu i gjyqtarëve është...

TIRANË, 7 tetor /ATSH/ “Vettingu i gjyqtarëve deri më tani është zhvilluar shumë mirë”, deklaroi sot ministrja e Punëve të Jashtme të Suedisë, Ann...

Ruçi pret delegacionin parlamentar francez: Reforma në Drejtësi, e pandalshme dhe...

TIRANË, 15 shtator /ATSH/ Reforma në Drejtësi është e pandalshme dhe e pakthyeshme dhe gëzon mbështetjen totale të qytetarëve shqiptarë dhe të partnerëve ndërkombëtarë. Kryetari...

“SHBA do vazhdojë të mbështesë Reformën në Drejtësi”/ Kim apel...

TIRANË, 29 korrik/ATSH/ Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim u kërkoi sot anëtarëve të Këshillit të Lartë Gjyqësor që...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA