Ballina Etiketimet Recesion

Etiketim: recesion

BRAZIL – Ekonomia në recesion me një rënie prej 9,7% të...

RIO DE ZHANEIRO, 1 shtator /ATSH-AFP/ - Brazili zbuloi sot një rënie rekord prej 9,7% të Prodhimit të Brendshëm Bruto (PBB) në tremujorin e...

COVID-19 – Zvicra në recesion pas rënies historike të PBB-së në...

ZYRIH, 27 gusht /ATSH-AFP/ - Zvicra ka hyrë në recesion pas dy tremujorëve radhazi të rënies së Prodhimit të Brendshëm Bruto dhe një rënieje...

POLONI – Ekonomia hyn në recesion

VARSHAVË, 17 gusht /ATSH-PAP/ - Ekonomia polake ka hyrë në një recesion teknik duke regjistruar një rënie të PBB-së për dy tremujorë radhazi, raportoi...

FOKUS – Ekonomia globale në recesion rekord për shkak të pandemisë

PARIS, 12 gusht /ATSH-AFP/ - Kriza e koronavirusit të ri shkaktoi një tkurrje të paparë në pjesën më të madhe të ekonomive kryesore globale...

COVID-19 – Italia në recesion pas rënies me 12,4% të PBB-së...

MILANO, 31 korrik /ATSH-AFP/ - Italia regjistroi një rënie prej 12,4% të Prodhimit të Brendshëm Bruto (PBB) në tremujorin e dytë, në raport me...

FOKUS – SHBA përballë recesionit ekonomik më të rëndë në TII...

NJU JORK, 30 korrik /ATSH-AFP/ - Kufizimet nga COVID-9 në pranverë kanë shkaktuar një rënie brutale të ekonomisë amerikane në recesion dhe përmasat e...

GJERMANI – Rënie historike e PBB-së në TII 2020

BERLIN, 30 korrik /ATSH-AFP/ - Gjermania ka pësuar në tremujorin e dytë 2020 një rënie historike prej 10,1% të Prodhimit të Brendshëm Bruto (PBB),...

BRUKSEL – KE: Europa drejt një recesioni edhe më të thellë...

BRUKSEL - 7 korrik /ATSH-DPA/ - Efektet e pandemisë së COVID-19 në ekonominë e Bashkimit Europian do të jenë edhe më shkatërruese nga sa...

ANALIZË – Pas menaxhimit të Covid-19, Greqia përballë sfidës së recesionit

ATHINË, 7 korrik /ATSH-AFP/ - Menaxhimi pozitiv i COVID-19 në Greqi ka riforcuar popullaritetin e kryeministrit konservator, Kyriakos Mitsotakis, i cili shënoi sot një...

RABAT – BAM: Maroku në recesionin më të keq që nga...

RABAT, 16 qershor /ATSH-AFP/- Maroku pritet të përjetojë në vitin 2020 recesionin e tij më të keq që nga viti 1996, me një tkurrje...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA