Ballina Etiketimet Qipro

Etiketim: qipro

GJENEVË – Dështon sërish raundi i bisedimeve për Qipron

GJENEVË, 29 prill /ATSH-DPA/ - Raund i ri i bisedimeve, i ndërmjetësuar nga KB, për të gjetur një zgjidhje të qëndrueshme në mosmarrëveshjen dekada...

GJENEVË – Fillojnë bisedimet ”5+1” për Qipron

GJENEVË, 28 prill /ATSH-AA/ - Një takim jozyrtar i OKB për Qipron ka filluar në Gjenevë që synon të gjejë "një gjuhë të përbashkët"...

COVID-19 – Qipro heq karantinën për të vaksinuarit

ATHINË, 26 prill /ATSH-DPA/ - Qipro do të heqë karantinën antiCOVID-19 për vizitorët nga shtetet e tjera të BE-së dhe shumë vende të tjera,...

COVID-19 – Rritje rekord rastesh, Qipro vendos bllokim të ri

NIKOSIA, 24 prill /ATSH-AFP/ - Republika e Qipros njoftoi vendosjen e një bllokim të ri dyjavor, përfshirë fundjavën e gjatë të Pashkës Ortodokse, ndërsa...

COVID-19 – Qeveria qipriote vaksinohet me AstraZeneca

NIKOSIA, 15 prill /ATSH-AFP/ - Anëtarët e qeverisë qipriote do të vaksinohen sot si një grup për të promovuar vaksinën e gjigantit farmaceutik AstraZeneca,...

NIKOZIA – Qipro ndërton barrierë kilometrike për frenimin e migrantëve

NIKOZIA, 12 mars /ATSH-DPA/ - Qeveria e Qipros po ndërton një barrierë për të parandaluar migrantët dhe refugjatët të kalojnë pjesën veriore të ishullit. ''Nikozia...

BRUKSEL – Borrel: Për Qipron mund të gjenden zgjidhje edhe pse...

BRUKSEL, 6 mars /ATSH-AA/ - Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Europian për Punë të Jashtme dhe Politika të Sigurisë, Josep Borrell pas takimeve me...

Britanikët të mirëpritur në Qipro nëse janë të vaksinuar

NIKOZIA, 5 mars /ATSH-AFP/ - Duke filluar nga 1 maji, ishulli i Qipros do të jetë i gatshëm të mirëpresë turistët britanikë, për sa...

TURQI – Çavusoglu: Kërkohet barazi sovrane për të zgjidhur çështjen e...

STAMBOLL, 2 shkurt /ATSH-AA/ - Ministri i Jashtëm turk, Mevlut Çavusoglu theksoi sot rëndësinë e negociatave të mbështetura në barazinë sovrane për zgjidhjen e...

COVID-19 – Qipro regjistron 84% turistë më pak në 2020

NIKOZI, 18 janar /ATSH-AFP/ - Pas katër viteve rekord, ishulli mesdhetar i Qipros ka regjistruar një rënie të numrit të vizitorëve me 84% në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA