Ballina Etiketimet Qato

Etiketim: qato

Qato: Prioritet turizmi, në 6 muaj u hapën 6 akse rrugore

TIRANË, 10 shtator/ATSH-Maela Marini/ Në 6 muaj u hapën 6 akse rrugore me prioritet shumë të lartë për turizmin. Në analizën e performancës së ARRSH-së,...

Foto/ Brenda pak ditësh, hapet e plotë rruga Kukës-Morinë me të...

TIRANË, 3 shtator/ATSH/ Për pak ditë, rruga Kukës-Morinë, do të hapet e plotë e pajisur me të gjitha elementët e sigurisë rrugore. Lajmi është bërë...

Bypass-i Durrësit, delegacioni zyrtar saudit inspekton investimin

TIRANË, 25 korrik/ATSH/ Drejtoresha e Autoritetit Rrugor Shqiptar, Sonila Qato së bashku me delegacionin e nivelit të lartë saudit vizitoi Bypass-in e Durrësit, faza...

Unaza Lindore e Tiranës, Qato: Vazhdon puna për të përfunduar brenda...

TIRANË, 2 qershor /ATSH/- Drejtoresha e Autoritetit Rrugor Shqiptar, Sonila Qato inspektoi punimet që po kryhen në unazën lindore të Tiranës. "Në terren për t’i...

FOTO/ Aksi strategjik Kardhiq-Delvinë, rreth 38% e punimeve të përfunduara

TIRANË, 18 maj /ATSH/ - Rruga Kardhiq-Delvinë, një aks strategjik për ekonominë dhe turizmin e të gjithë zonës, ka hyrë në një fazë intensive,...

Sarandë, vendosen tabelat orientuese sipas standardeve të Kodit Rrugor

TIRANË, 7 maj /ATSH/ - Drejtorja e Përgjithshme e Autoritetit Rrugor Shqiptar (ARRSH), Sonila Qato bashkë me deputetin e zonës, Andrea Marto, inspektuan sot...

FOTO/ Aksi Skuraj-Burrel me sinjalistikë dhe barriera mbrojtëse

TIRANË, 30 prill /ATSH/ - Autoriteti Rrugor Shqiptar është drejt përfundimit të një tjetër investimi me qëllim përmirësimin e sigurisë rrugore. Në aksin Burrel–Milot, po...

Përfundon ndërtimi i tunelit panoramik në aksin Tiranë-Elbasan, Balluku: Një hap...

TIRANË, 28 prill/ATSH/ - Ka përfunduar edhe vepra e fundit e artit në aksin rrugor Tiranë-Elbasan. Tuneli panoramik, në kilometrin 17 të rrugës, tashmë...

Bypass-i i Shkodrës, projekt i rëndësishëm për infrastrukturën dhe transportin

TIRANË, 15 prill/ATSH/- Punimet në bypass-in perëndimor Shkodër, loti 1 dhe 2, dy vepra infrastrukturore shumë të rëndësishme po ecin me ritme të shpejta. Drejtoresha...

Ndërhyrje për mirëmbajtjen e rrugëve, Qato: Siguri në prag të sezonit...

TIRANË, 12 prill /ATSH/- Drejtoresha e Përgjithshme e Autoritetit Rrugor Shqiptar, Sonila Qato, tha sot se "falë bashkëpunimit të qeverisë shqiptare dhe Bankës Botërore...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA