Ballina Etiketimet Pustec

Etiketim: Pustec

Lehtësimi i lëvizjes për qytetarët, së shpejti “One stop shop” në...

TIRANË, 30 gusht/ATSH/- Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, gjatë vizitës së tij në Pustec, tha për gazetarët se vendi ynë bashkëpunon me palën maqedonase...

Kontrolli i zjarrit në zonën e Pustecit, helikopterë nga Greqia

TIRANË, 28 gusht /ATSH/ Zjarri që ra në zonën e Pustecit u kontrollua falë edhe ndihmës së helikopterëve zjarrfikës të dërguar nga Greqia. Pas kërkesës...

Presidenti i Maqedonisë së Veriut përpiqet për vendin e tij, Meta...

TIRANË, 16 qershor/ATSH/- Kryeministri Edi Rama, deklaroi sot se "Presidenti Ilir Meta duhej të ishte avokati kryesor për meritën e Shqipërisë për çeljen e...

Zgjedhjet e 30 qershorit/Asnjë kërcënim real, e gjitha është furtunë në...

TIRANË, 16 Qershor /ATSH/ -Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se nuk ka asnjë kërcënim real për zgjedhjet e 30 qershorit dhe e gjitha është...

Pustec, Kolefski: Ta kthejmë bashkinë më të suksesshme në Shqipëri

TIRANË, 16 Qershor /ATSH/ - Kandidati i Partisë Socialiste, për bashkinë e Pustecit, Pali Kolefski deklaroi gjatë  takimit elektoral pasditen e sotme se bashkia...

“100 fshatrat”, transformim i Pustecit për tërheqjen e turistëve

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/2255245414751880/ TIRANË, 28 shtator/ATSH-Maela Marini/ "Në Pustec po hapet rruga e një transformimi shumë të rëndësishëm, që do të tërheqë gjithnjë e më shumë turistë". Kështu...

Programi “100 fshatrat” KfW, 3.5 milionë euro për zhvillimin e zonës...

TIRANË, 28 shtator/ATSH/ - Banka Gjermane për Zhvillimin (KfW), si një partnere e qëndrueshme në zonat e mbrojtura ka ofruar 3.5 milionë euro për...

Të drejtat e pakicave, ndër pesë prioritetet kyçe në udhërrëfyesin për...

TIRANË, 13 shtator /ATSH/ - Streha e një pjesë të madhe të pakicës etnike maqedonase të Shqipërisë, bashkia e Pustecit në bashkëpunim me projektin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA