Ballina Etiketimet Proteste

Etiketim: Proteste

Të shtunën në protestë kundër padrejtësisë

TIRANË, 22 maj /ATSH- I. Vata/ - Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha duke marrë shkas nga revolta e të burgosurve politikë, 45 vite...

Paloka fton qytetarët t’i bashkohen protestës së opozitës

TIRANE, 20 maj/ATSH/-Nënkryetari i grupit parlamentar të PD, Edi Paloka në një deklaratë për mediat fton qytetarët shqiptarë që t'i bashkohen në protestën e...

ARMENI – Mijëra manifestues proPachinian paralizojnë Erevanin

EREVAN, 2 maj /ATSH-AFP/ - Dhjetëra mijëra manifestues vërshuan mëngjesin e sotëm drejt qendrës së Erevanit, duke paralizuar kryeqytetin armen për të protestuar kundër...

ARMENI – Arrestohet kreu i protestave antiqeveritare, Pachinian

EREVAN, 22 prill /ATSH-AFP/ - "Kreu i protestave antiqeveritare në Armeni, Nikol Pachinian u arrestua", njoftoi sot Prokuroria e përgjithshme armene, ndërkohë që protestat...

ARMENI – Të paktën 16 000 persona manifestojnë kundër ish-presidentit Sarkissian

EREVAN, 18 prill /ATSH-AFP/ - Të paktën 16 000 persona u mblodhën sot në mbrëmje në Erevan për një tjetër manifestim kundër ish-presidentit Serge...

ARMENI – Mijëra protestues kundër zgjedhjes kryeministër të ish-presidentit

EREVAN, 16 prill /ATSH-AFP/ - Disa mijëra persona protestuan sot në Erevan, kryeqytetin armen për të protestuar kundër ish-presidentit, Serge Sarkissian, i propozuar në...

Rama: Protesta tallje me njerëzit, tregjet janë jashtë skemës së TVSH-së

TIRANË, 10 Prill/ATSH/ - Kryeministri Edi Rama e cilësoi sot protestën e uljes së qepenave në tregjet bashkiake, si tallje të madhe me njerëzit...

Miratim dhe kundërshti në protestën për vendosjen e TVSH-së

TIRANË, 10 Prill/ATSH/ - Në kryeqytet por edhe në disa qytete të tjera të vendit, një pjesë e tregtarëve i janë bashkuar thirrjes së...

Basha: Do vijojmë protestat, të lirohen të ndaluarit

TIRANË, 6 Prill /ATSH/- Partia Demokratike nuk do t'i ndalë protestat deri në lirimin e qytetarëve të arrestuar nga policia nën akuzën e “Shkatërrimit...

Basha: Protestat dhe mosbindja qytetare do të vijojnë javën e ardhshme

TIRANË, 5 Prill/ATSH-Maela Marini/- Partitë opozitare do të vijojë edhe javën e ardhshme të mbështesin protestat dhe aktet e mosbindjes qytetare, që sipas kreut të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA