Ballina Etiketimet Proteste

Etiketim: Proteste

ARMENI – Të paktën 16 000 persona manifestojnë kundër ish-presidentit Sarkissian

EREVAN, 18 prill /ATSH-AFP/ - Të paktën 16 000 persona u mblodhën sot në mbrëmje në Erevan për një tjetër manifestim kundër ish-presidentit Serge...

ARMENI – Mijëra protestues kundër zgjedhjes kryeministër të ish-presidentit

EREVAN, 16 prill /ATSH-AFP/ - Disa mijëra persona protestuan sot në Erevan, kryeqytetin armen për të protestuar kundër ish-presidentit, Serge Sarkissian, i propozuar në...

Rama: Protesta tallje me njerëzit, tregjet janë jashtë skemës së TVSH-së

TIRANË, 10 Prill/ATSH/ - Kryeministri Edi Rama e cilësoi sot protestën e uljes së qepenave në tregjet bashkiake, si tallje të madhe me njerëzit...

Miratim dhe kundërshti në protestën për vendosjen e TVSH-së

TIRANË, 10 Prill/ATSH/ - Në kryeqytet por edhe në disa qytete të tjera të vendit, një pjesë e tregtarëve i janë bashkuar thirrjes së...

Basha: Do vijojmë protestat, të lirohen të ndaluarit

TIRANË, 6 Prill /ATSH/- Partia Demokratike nuk do t'i ndalë protestat deri në lirimin e qytetarëve të arrestuar nga policia nën akuzën e “Shkatërrimit...

Basha: Protestat dhe mosbindja qytetare do të vijojnë javën e ardhshme

TIRANË, 5 Prill/ATSH-Maela Marini/- Partitë opozitare do të vijojë edhe javën e ardhshme të mbështesin protestat dhe aktet e mosbindjes qytetare, që sipas kreut të...

Dëmi, miliona euro që do të paguhet nga taksapaguesit

TIRANË, 3 Prill/ATSH-Maela Marini/ - Dëmi i shkaktuar nga protesta në "Rrugën e Kombit" shkon në disa milionë euro, një dëm që do të...

Gjiknuri: Protesta në “Rrugën e Kombit” e motivuar politikisht

TIRANË, 3 Prill/ATSH-Maela Marini/ - Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri dënoi sot protestën e dhunshme në "Rrugën e Kombit", ndërsa e cilësoi...

Protestë para drejtorisë së Policisë së Tiranës, kërkohet lirimi i të...

TIRANË, 2 Prill/ATSH/.- Qytetarë të Kukësit dhe familjarë të protestuesve të arrestuar për ngjarjet e dy ditëve më parë në Rrugën e Kombit, prej...

Rama: Përgjigje ligjore ndaj dhunës barbare mbi pronën e përbashkët

TIRANË, 31 Mars/ATSH/.- "Dhuna barbare mbi pronën e përbashkët dhe reagimi i dhunshëm ndaj forcave të rendit në Kukës, do të marrin përgjigjen e...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA