Ballina Etiketimet Prokurori

Etiketim: prokurori

Komisioneri Publik ankimon në KPA vendimin e KPK-së për Elizabeta Imeraj

TIRANË, 5 korrik /ATSH/ Komisioneri Publik ankimoi në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit kundër vendimit të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, për subjektin e...

KPK konfirmon në detyrë drejtuesen e Prokurorisë së Tiranës, Elizabeta Imeraj

TIRANË, 21 qershor/ATSH/ Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi sot konfirmimin në detyrë të Elizabeta Imeraj, me detyrë prokurore/drejtuese e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor...

Çela dhe Kim takim me koordinatorët e viktimave pranë prokurorive: Rol...

TIRANË, 7 qershor /ATSH/ Ambasadorja e SHBA në Shqipëri, Yuri Kim dhe Prokurori i Përgjithshëm, Olsian Çela u takuan sot me koordinatorët e viktimave...

Rifillimi i hetimeve për 21 Janarin/ Kryeprokurorja e Tiranës: Hetim për...

TIRANË, 2 qershor /ATSH/ -Kryetarja e Prokurorisë së Tiranës, Elisabeta Imeraj deklaroi sot se, Prokuroria e Tiranës ka vendosur rifillimin e hetimeve për 21...

MALI I ZI – Parlamenti kalon reformën për shërbimin e prokurorisë...

PODGORICË, 12 maj /ATSH-DPA/ - Parlamenti i Malit të Zi miratoi një reformë të shërbimit të prokurorisë së shtetit, e bojkotuar nga opozita, pas...

Krimet zgjedhore/Prokuroria: 38 kallëzime të regjistruara, 50 në verifikim

TIRANË, 8 Maj/ATSH/-Prokuroria e Përgjithshme ka regjistruar 38 njoftime për vepra penale në lidhje me zgjedhjet dhe janë në proces verifikimi paraprak 50 njoftime...

Kryeprokurori Çela kërkon hetim për shkelje në detyrë nga prokurorja Armarda...

TIRANË, 6 maj/ATSH/ Kryeprokurori Olsian Çela i ka kërkuar Inspektorit të Lartë të Drejtësisë nisjen e procedurës së inspektimit për hetimin e shkeljeve individuale...

Drejtësia penale/ Memorandum Mirëkuptimi mes Prokurorisë së Përgjithshme dhe Prezencës së...

TIRANË, 13 prill/ATSH/ Prokurori i përgjithshëm Olsian Çela dhe kreu i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri ambasadori Vincenzo Del Monaco nënshkruan sot Memorandumin e...

Greva e kontrollorëve në Rinas/ Prokuroria, hetime për “shpërdorim detyre”

TIRANË, 8 prill/ATSH/ Prokuroria e Tiranës njoftoi se ka nisur hetim për situatën e ndodhur në aeroportin e Rinasit për akuzën e "shpërdorimit të...

BERLIN – Ekstremizmi i djathtë kërcënimi më i madh për demokracinë...

BERLIN, 25 mars /ATSH-DPA/ - Ekstremizmi i krahut të djathtë është kërcënimi më i madh për rendin demokratik në Gjermani, paralajmëroi prokurori federal, Peter...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA