Ballina Etiketimet President

Etiketim: president

Betohet përpara Presidentit, anëtari i 6-të i Gjykatës Kushtetuese, Përparim Kalo

TIRANË, 24 dhjetor /ATSH/ -Në Institucionin e Kreut të Shtetit u zhvillua sot ceremonia e betimit para Presidentit të Republikës, Ilir Meta të anëtarit...

“Qeveria e ka shpallur Park Kombëtar Vjosën”/ Meta: Mbrojtje pjesës pa...

TIRANË, 11 dhjetor /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta mori pjesë dhe përshëndeti sot Forumin Ndërkombëtar të organizuar online nga Konfindustria Shqiptare për shpalljen...

Meta: Kam dhënë gjithmonë zgjidhje politike për integrimin, Shqipëria nuk është...

TIRANË, 8 dhjetor /ATSH/ “Në 30 vjet Shqipëria nuk është vonuar asnjë sekondë në procesin e integrimit europian për shkak të Ilir Metës”, deklaroi...

Kuvendi miraton përbërjen e Komisionit të Posaçëm për raportin e Dick...

TIRANË, 3 dhjetor /ATSH/ Kuvendi miratoi sot përbërjen e Komisionit të Posaçëm për raportin e Dick Marty-t. Kuvendi miratoi me 85 vota pro, 12 kundër...

HONDURAS – Ish-presidenti arrestohet në aeroport me mijëra dollarë cash

TEGUCIGALPA, 28 nëntor /ATSH-DPA/ - Ish-presidenti i Hondurasit, Manuel Zelaya u ndalua nga policia në aeroportin e kryeqytetit, Tegucigalpa, me 18 000 dollarë cash,...

RUSI – Prezantohet projektligji që i mundëson Putinit dy mandate tjera...

MOSKË, 18 nëntor /ATSH-AA/- Tre deputetë prezantuan të martën projektligjin i cili do t'i lejojë presidentit të Rusisë, Vladimir Putin të qëndrojë në detyrë...

MOLDAVI – Maia Sandu fiton zgjedhjet presidenciale

KISHINEV, 16 nëntor /ATSH-DPA/- Kreu i opozitës pro-europiane Maia Sandu fitoi zgjedhjet presidencial të Moldavisë me 56% të votave, deklaroi Komisioni Qendror Zgjedhor i...

Meta e ka bërë lolo autoritetin e Presidentit/ Zonja e parë,...

TIRANË, 12 nëntor/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se "jemi në kushtet e një degradimi të madh dhe nëse ka një pikë që...

FISHË TEKNIKE – Zëvendëspresidentët amerikanë që u bënë presidentë

ANKARA, 8 nëntor /ATSH-AA/ - Presidenti amerikan i zgjedhur, Joe Biden pritet të bëhet zëvendëspresidenti i 15-të amerikan, i cili kthehet në Shtëpinë e...

Cakaj uron fitoren e Joe Biden dhe Kamala Harris: Përkushtim për...

TIRANË, 8 nëntor/ATSH/ Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, uroi sot fitoren e Joe Biden dhe Kamala Harris, në...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA