Ballina Etiketimet President

Etiketim: president

MEKSIKË – Presidenti Obrador pozitiv me COVID-19

MEKSIKO SITI, 25 janar /ATSH-AA/ - Presidenti i Meksikës, Andres Manuel Lopez Obrador njoftoi se është diagnostikuar me koronavirusin e ri (COVID-19) dhe se...

PORTUGALI – Hapen qendrat e votimit për zgjedhjet presidenciale

LISBONË, 24 janar /ATSH-AFP/ - Qendrat e votimit u hapën sot në Portugali për zgjedhjet presidenciale që duhet të ratifikojnë rinovimin e kreut aktual...

101-vjetori i Kongresit të Lushnjës/ Kuvendi, tempull i demokracisë shqiptare, garant...

TIRANË, 21 janar /ATSH/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta përkujtoi sot 101-vjetorin e Kongresit të Lushnjës. “Uniteti rreth çështjes kombëtare, mblodhi 101 vjet më parë...

Inaugurimi i presidentit të SHBA, Joe Biden dhe zëvendëspresidentes Kamala Harris/...

TIRANË, 20 janar /ATSH/ Autoritetet shtetërore dhe ato politike kanë dhënë mesazhe urimi me rastin e inaugurimit të presidentit të 46-të të Shteteve të...

UASHINGTON – Joe Biden zyrtarisht president i SHBA-së

UASHINGTON, 20 janar /ATSH-AFP/ - Joe Biden bëri betimin duke u bërë presidenti i 46-të i SHBA-së gjatë një ceremonie betimi ku mungonte paraardhësi...

FISHË TEKNIKE – Çfarë ndodh ditën e betimit të një presidenti...

UASHINGTON, 20 janar /ATSH-DPA/ - Joe Biden pritet të bëjë betimin si president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në mesditë, si presidenti më...

SHBA – Ceremonia e betimit të presidentit Biden e sigurtë

UASHINGTON, 18 janar /ATSH-DPA/ - Ceremonia e betimit e presidentit të 46-të të SHBA-së, të mërkurën e ardhshme, do të jetë një ngjarje e...

SHBA – Trump largohet nga Zyra Ovale mëngjesin e 20 janarit...

UASHINGTON, 16 janar /ATSH- ANSA/ - Presidenti amerikan në largim, Donald Trump do të largohet nga Shtëpia e Bardhë të mërkurën në mëngjes, më...

PORTUGALI – Presidenti De Sousa rezulton pozitiv me COVID-19

LISBONË, 12 janar /ATSH-AA/ - Presidenti i Portugalisë Marcelo Rebelo de Sousa rezultoi pozitiv në testin e koronavirusit të ri (COVID-19). Në një deklaratë të...

ARMENI – Presidenti Sargsyan pozitiv me COVID-19 pas vizitës në Londër

JEREVAN, 5 janar /ATSH-DPA/ - Presidenti armen, Armen Sargsyan rezultoi sot pozitiv me COVID-19 pas një vizite në Britaninë e Madhe gjatë Vitit të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA