Ballina Etiketimet Portugali

Etiketim: portugali

LISBONË – Portugalia planifikon zgjerimin e ekonomisë së tregut social në...

LISBONË, 12 mars /ATSH-AFP/ - Gjatë presidencës së saj aktuale të Bashkimit Europian, Portugalia dëshiron të zgjerojë ekonominë e tregut social në bllok. “Portugalia ka...

LISBONË – Portugalia i kërkon Brukselit të hapë dritën e gjelbër...

LISBONË, 12 mars /ATSH-AFP/ - Qeveria portugeze njoftoi sot se i kishte kërkuar Brukselit dritën e gjelbër për një ndihmë të jashtëzakonshme deri në...

COVID-19 – Portugalia përgatitet për një lehtësim gradual të masave kufizuese

LISBONË, 11 mars /ATSH-AFP/ - Portugalia prezantoi sot një plan për lehtësimin gradual të masave kufizuese, pas rreth dy muajve të fillimit të një...

COVID-19 –  Portugalia miraton vaksinën “AstraZeneca” për mbi 65-vjeçarët

LISBONË, 10 mars /ATSH-ANSA/ - Portugalia ka ndjekur një numër vendesh të tjera europiane duke miratuuar vaksinën antiCOVID-19 të “AstraZeneca”-s për personat e moshës...

PORTUGALI – Costa: Bllokimi antiCOVID-19 efikas dhe mbetet i domosdoshëm

LISBONË, 2 mars /ATSH-AFP/ - Bllokimi shëndetësor i vendosur në Portugali që nga mesi i janarit ka bërë të mundur ndalimin e valës së...

LISBONË – Portugalia zgjat gjendjen e jashtëzakonshme antiCOVID-19

LISBONË, 25 shkurt /ATSH-DPA/ - Portugalia ka zgjatur gjendjen e jashtëzakonshme të vendosur për shkak të COVID-19 me dy javë të tjera, deri më...

COVID-19 – Portugalia zgjat pezullimin e fluturimeve me Brazilin dhe Britaninë...

LISBONË, 13 shkurt /ATSH-AFP/ - Qeveria portugeze njoftoi sot zgjatjen e pezullimit të fluturimeve me Brazilin dhe Britaninë e Madhe deri më 1 mars,...

PORTUGALI – Mjekë ushtarakë gjermanë në ndihmë të spitaleve në vështirësi

MADRID, 9 shkurt /ATSH-DPA/ - Një ekip mjekësh nga Ministria gjermane e Mbrojtjes (Bundeswehr) ka filluar punën për pacientët e sëmurë rëndë me Covid-19...

COVID-19 – Portugalia parashikon dërgimin e të sëmurëve në Austri nga...

LISBONË, 6 shkurt /ATSH-AFP/ - Portugalia, spitalet e të cilës janë mbingarkuar për shkak të COVID-19, do të shqyrtojë mundësinë për të dërguar dhjetëra...

COVID-19 – Portugalia në krizë spitalore, mjekët gjermanë i shkojnë në...

HANOVER, 3 shkurt /ATSH-DPA/ - Një avion ushtarak gjerman “Luftwaffe” u ngrit sot nga baza ajrore Wunstorf në perëndim të Hanoverit për në Lisbonë,...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA