Ballina Etiketimet Porti

Etiketim: porti

“Durrës Yachts & Marina”, më i madhi i Mesdheut/ Tetë porta...

TIRANË, 16 prill /ATSH – I. Vata/ “U zyrtarizua ndërtimi i porti më të madh turistik të Mesdheut në Durrës”, tha sot kryeministri Edi...

Porti i Durrësit anëtarësohet në organizatën më të rëndësishme të porteve...

TIRANË, 14 prill/ATSH/ Porti i Durrësit është pranuar në Organizatën Europiane të Porteve Detare (European Sea Ports Organisation), në të cilën bëjnë pjesë 22...

Porti i ri i Vlorës në kantier ndërtimi brenda 3 muajve

TIRANË, 19 shkurt /ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se, "për 2-3 muaj do të jetë në kantier projekti i ndërtimit të portit të...

Porti i Durrësit, një nyje e rëndësishme logjistike për stërvitjen e...

TIRANË, 4 shkurt/ATSH/ Gjeneralmajori Joseph Jarrard, zëvendëskomandant i Ushtrisë së SHBA-ve në Europë dhe Afrikë, vëzhgoi sot Portin e Durrësit. Ambasada e SHBA-së në Tiranë...

Porti sot/ 6 anije tregtare në përpunim, në pritje edhe 3...

TIRANË, 19 gusht/ATSH/ Në katër Terminalet e Portit më të madh të vendit vijon pandërprerë përpunimi i mallrave nga anijet tregtare. Autoriteti Portual Durrës bën...

Fillim muaji në Portin e Durrësit, përpunohen rreth 23 mijë tonë...

TIRANË, 4 gusht/ATSH/ Muaji gusht ka nisur me intensitet përpunues në kalatat portuale të Portit më të madh në vend. Sipas të dhënave të Dispeçerisë...

Fundjava në port, priten 7 anije tregtare me mallra dhe konteinerë

TIRANË, 13 qershor/ATSH/ Shtatë anije me mallra të ndryshme priten gjatë kësaj fundjave në portin e Durrësit, ndërsa në Terminalin Perëndimor vijon përpunimi i...

Koncesioni i portit të Kepit të Rodonit dhe Sarandës, PD: Korruptive

TIRANË, 22 tetor /ATSH/ Partia Demokratike deklaron se dhënia me koncesion e portit të Kepit të Rodonit dhe të Sarandës është vendim korruptiv. Përfaqësuesi i...

Numri i pasagjerëve në transportin detar u rrit me 3%

TIRANË, 28 shtator /ATSH/- Këtë vit është përmirësuar ndjeshëm edhe tregu i transportit detar të udhëtarëve. Sipas të dhënave nga INSTAT, për 8-mujorin e parë...

Foto/ Turistë nga SHBA, Argjentina dhe Paraguaji me velierën “Sea Cloud

TIRANË, 6 shtator/ATSH/ Në kalatën 5 të portit të Durrësit u ankorua veliera “Sea Cloud” me 61 turistë të huaj në bord, 50 prej...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA