Ballina Etiketimet Poroshenko

Etiketim: poroshenko

COVID-19 – Porochenko shtrohet në spital

KIEV, 3 tetor /ATSH-AFP/ - Ish-presidenti ukrainas, Petro Porochenko, i cili rezultoi pozitiv me COVID-19 këtë javë, u shtrua sot në spital me pneumoni...

Poroshenko pozitiv me COVID-19

KIEV, 29 shtator /ATSH-AFP/ - Ish-presidenti ukrainas, Petro Poroshenko njoftoi sot se ishte testuar pozitiv për COVID-19, ndërkohë që situata epidemike në vendin e...

UKRAINË – Ish-presidenti Poroshenko përmendet në një hetim kriminal

KIEV, 19 nëntor /ATSH-AFP/ - Emri i ish-presidentit ukrainas, Petro Poroshenko u shfaq në një hetim kriminal që ka të bëjë me abuzime me...

UKRAINË – Poroshenko dhe Zelensky përballje në stadium për balotazhin

KIEV, 17 prill /ATSH-ANSA/-  Presidenti ukrainas në detyrë, Petro Poroshenko konfirmoi se do të marrë pjesë në një debat në stadiumin olimpik të Kievit...

UKRAINË – Zelensky dhe Poroshenko në balotazh presidencial

KIEV, 1 prill /ATSH-ANSA/ - Sipas sondazheve të kryera nga kompania TSN, Vladimir Zelensky dhe Petro Poroshenko kaluan në raundin e dytë të zgjedhjeve...

UKRAINË – Poroshenko takon të dërguarin amerikan në bordin e ”Donald...

KIEV, 26 shkurt /ATSH-ANSA/ - Presidenti ukrainas, Petro Poroshenko u takua me përfaqësuesin special të SHBA-së për Ukrainën, Kurt Volker, në bordin e anijes...

UKRAINË – Miratohen ndryshimet kushtetuese për aderimin në NATO dhe BE

KIEV, 7 shkurt /ATSH-ANSA/ - Parlamenti ukrainas (Rada Verkhovna), ka miratuar me 334 vota pro, 35 kundër dhe 16 abstenim, nga 385 deputetët e...

UKRAINË – Poroshenko shpall kandidaturën për një mandat të dytë presidencial

KIEV, 29 janar /ATSH-AFP/ - Presidenti ukrainas, Petro Poroshenko shpalli kandidaturën e tij për të fituar një mandat të dytë gjatë presidencialeve të 31...

UKRAINË – Poroshenko njofton fundin e ligjit të luftës

KIEV, 26 dhjetor /ATSH-AFP/ - Presidenti ukrainas, Petro Poroshenko njoftoi të mërkurën përfundimin e ligjit të luftës, i vendosur në shumë rajone kufitare ukrainase,...

BRUKSEL – Takim Poroshenko-Stoltenberg për tensionet me Rusinë

BRUKSEL, 13 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Ramë dakord që NATO-ja do të ndjekë situatën në detin Azov dhe do të garantojë sigurinë në rajon, deklaroi...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA