Ballina Etiketimet . politike

Etiketim: . politike

VENEZUELË – Lirohen dhjetëra të burgosur politikë

BOGOTA, 3 shtator /ATSH-DPA/ - Venezuela liroi dhjetëra njerëz të burgosur për arsye politike pasi fali edhe 110 kundërshtarë të qeverisë, njoftoi gazeta vendase...

Marrëveshja për formimin e qeverisë së re në Maqedoninë e Veriut/...

TIRANË, 18 gusht/ATSH/ Kryeministri Edi Rama ka përshëndetur marrëveshjen politike të arritur në Maqedoninë e Veriut mes LSDM-së dhe BDI-së. “Ditë e shënuar për shqiptarët...

GREQI – Cipras: Kapitalizmi neoliberal nuk mund të japë më zgjidhje

ATHINË, 7 gusht /ATSH-ANA/ - Kapitalizmi neoliberal nuk mund të sigurojë më përgjigje për kushtet e sotme shumëdimensionale të krizës, deklaroi kreu i opozitës...

TUNIZI – Saied: Paqëndrueshmëria politike nxit të rinjtë të emigrojnë

TUNIZ, 3 gusht /ATSH-AFP/ - Paqëndrueshmëria politike dhe problemet socio-ekonomike në Tunizi, si edhe shpërndarja e pabarabartë e pasurisë në botë, shtyn çdo vit...

“Çështjet që na takojnë duhet t’i zgjidhim vetë nëse jemi seriozë”/...

TIRANË, 9 qershor/ATSH-Maela Marini/ "Ne nuk mundet më të bëjmë dialog dhe marrëveshje në ambasadë, kjo duhet të jetë e fundit dhe sa më...

Aktivistja dhe avokatja e Aleancës për Teatrin braktis kauzën: Po përdoret...

TIRANË, 21 maj/ATSH/ Drejtuesit e Aleancës për Teatrit janë përçarë mes tyre duke e akuzuar njëri-tjetrin për shitje të kauzës së tyre duke u...

Pasojat ekonomike nga COVID-19/Qeveria plan të qartë për hapat e mëtejshëm

TIRANË, 6 maj/ ATSH-A. Fortuzi/ "Ekonomia nuk ka vdekur, ajo ka pësuar një goditje si kudo në botë, por qeveria ka një plan të...

FRANCË – Bruno le Maire: Pandemia e COVID-19, kërcënim për të...

PARIS, 19 mars /ATSH-AFP/- Ministri francez i Ekonomisë dhe Financave, Bruno Le Maire, paralajmëroi sot se pandemia e tanishme kërcënon eurozonën dhe të ardhmen...

UKRAINË – Ndihma e FMN-së prioritet absolut për qeverinë e re

KIEV, 6 mars /ATSH-AFP/ - Qeveria e re ukrainase theksoi sot se bashkëpunimi me Fondin Monetar Ndërkombëtar (FMN) ishte prioritet absolut, për të ulur...

KINEMA – Berlinale shtron tapetin e kuq me nuanca politike

BERLIN, 20 shkurt /ATSH-AFP/ - Berlinalja, festivali i parë i madh i kinemasë i këtij viti në Europë, shtron sonte tapetin e kuq për...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA