Ballina Etiketimet . politike

Etiketim: . politike

Festa e Sulltan Nevruzit/ Urimet

TIRANË, 22 mars/ATSH/ Besimtarët bektashianë kremtojnë sot ditën e Sulltan Nevruzit, ditëlindjen e të madhit Imam Aliu. Autoritetet më të larta të shtetit dhe politikanë...

Basha: Do angazhohemi për vetingun e politikanëve, 25 prilli dita e...

TIRANË, 21 mars/ATSH/ Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi sot se "PD qëndron garant për të bërë realitet zotimet për vetingun e politikanëve...

”Daily Mail” – Italia: Pezullimi i AstraZeneca-s një veprim politik

LONDËR, 16 mars /ATSH/ - Italia pranoi se pezullimi i vaksinimmit me AstraZeneca ishte një veprim politik, ndërsa mjekët francezë akuzuan presidentin Emmanuel Macron...

Najada Çomo, kandidate e PS-së për deputete/ Pipero: Lajm i mirë...

TIRANË, 4 mars/ATSH/ Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero e cilësoi si lajm të mirë për parlamentarizmin në vend ftesën e bërë nga Kryeministri Edi Rama...

“Google” heq pezullimin e reklamave politike

NJU JORK, 22 shkurt /ATSH-AFP/ - Kompania “Google” njoftoi sot se do të lejojë sërish reklamat politike, të pezulluara muajin e kaluar, pas trazirave...

AUSTRALI – Gjigantët e teknologjisë prezantojnë një kod për luftën kundër...

SIDNEI, 22 shkurt /ATSH-AFP/ - Gjigantët ndërkombëtarë të teknologjisë të pranishëm në Australi zbuluan sot, me kërkesë të qeverisë, një kod më të mirë...

SHBA – Biden: Demokracia është e brishtë

UASHINGTON, 14 shkurt /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Joe Biden deklaroi se, pavarësht pafajësisë së Donald Trump në procesin për fajësimin e tij, karakteri i...

SHBA – Senati i hap rrugën planit masiv të ndihmës për...

UASHINGTON, 6 shkurt /ATSH-AFP/ - Senati amerikan miratoi planin buxhetor që i hap  rrugën një ndihme gjigante për ekonominë me vlerë 1 900 miliardë...

MOSKË – Rusia dëbon diplomatët e Gjermanisë, Polonisë dhe Suedisë

MOSKË, 6 shkurt /ATSH-AFP/ - Moska shpalli persona non grata diplomatët e Gjermanisë, Polonisë dhe Suedisë pasi kishin marrë pjesë në një manifestim në...

SHBA – Yellen kërkon miratimin e planit të rimëkëmbjes dhe reagim...

UASHINGTON, 30 janar /ATSH-AFP/ - Sekretarja amerikane e Thesarit, Janet Yellen nënvizoi rëndësinë për të reaguar shpejt dhe për të miratuar sa më shpejt...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA