Ballina Etiketimet Plan rimekembjeje

Etiketim: plan rimekembjeje

PORTUGALI – Lisbona dhe Madridi kërkojnë marrëveshje në korrik për planin...

LISBONË, 6 korrik /ATSH-AFP/ - Krerët e qeverive portugeze dhe spanjolle u bënë thirrje sot partnerëve të tyre europianë që ta miratojnë në korrik...

FRANCË – Calviño: Optimiste për arritjen e një marrëveshjeje europiane për...

PARIS, 3 korrik /ATSH-AFP/ - Ministrja spanjolle e Ekonomisë, Nadia Calviño, kandidate për presidencën e Eurogroup-it, shprehu sot optimizmin e saj për arritjen e...

BRUKSEL – Weber: Liderët europianë duhet sigurojnë rimbursimet e planit të...

BRUKSEL, 29 qershor /ATSH-AFP/- Liderët e BE-së duhet të sigurojnë rimbursimet e planit të rimëkëmbjes dhe të mos zvogëlojnë vëllimin e buxhetit shumëvjeçar, gjatë...

HOLANDË – Macron: Negociatat për planin e rimëkëmbjes së BE-së po...

HAGË, 23 qershor /ATSH-AFP/- Bisedimet për një plan të rimëkëmbjes së BE-së pas koronavirusit po përparojnë, tha presidenti francez, Emmanuel Macron, i cili mbërriti...

FRANCË – Macron: Marrëveshja e rimëkëmbjes të jetë ambicioze dhe e...

PARIS, 19 qershor /ATSH-AFP/ - Presidenti francez, Emmanuel Macron, u bëri sot thirrje liderëve europianë që të gjejnë një marrëveshje, në samitin e tyre...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA