Ballina Etiketimet Pfizer

Etiketim: pfizer

“Kemi kapacitet të paguajmë të gjitha vaksinat antiCOVID për qytetarët”/ Rama:...

TIRANË, 19 janar /ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se, kontrata me "Pfizer"-in është e mbrojtur në të gjithë botën nga sekreti tregtar. I pyetur...

Marrëveshja me Pfizer për vaksinat antiCovid/ Rama: Qëllimi të sigurojmë sasinë...

TIRANË, 18 janar /ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se "Kuvendi do të votojë për finalizimin e marrëveshjes me kompaninë 'Pfizer' për sjelljen në...

3 skenarë për vaksinimin antiCOVID/ Rama: Duam të jemi ambiciozë, ta...

TIRANË, 14 janar/ATSH-Maela Marini/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se janë parashikuar 3 skenarë për vaksinimin antiCovid të popullatës, ku në skenarin e parë...

COVID-19 – OBSH miraton vaksinën “Pfizer-BioNTech”

ROMË, 2 janar /ATSH-ANSA/ - OBSH ka miratuar vaksinën Pfizer-BioNTech, një vendim që përfaqëson një ndihmë për vendet në zhvillim pa organet e tyre...

COVID-19 – “The New York Times”: Vaksina “Pfizer” shkakton një rast...

UASHINGTON, 16 dhjetor /ATSH-AFP/ - Një punonjës i kujdesit shëndetësor, banor i Alaskës, përjetoi një reaksion të rëndë alergjik pas injektimit të vaksinës “Pfizer-BioNTech”...

”Pfizer” dhe BioNTech kërkojnë miratim urgjent të vaksinës Covid-19 që në...

UASHINGTON, 22 nëntor /ATSH/-  Disa ditë pasi njoftuan një normë efikasiteti prej 95% për vaksinën e tyre COVID-19, kompanitë ''Pfizer'' dhe BioNTech shtyjnë burokracinë...

SHBA – ”Pfizer” dhe ”BioNTech” depozitojnë autorizimin për vaksinën antiCOVID-19

UASHINGTON, 20 nëntor /ATSH-AFP/ - Grupi farmaceutik ''Pfizer'' dhe kompania gjermane ''BioNTech'' konfirmuan sot se do të depozitojnë sot në Agjencinë amerikane të Medikamenteve...

SHBA – Pfizer: Shumë pranë kërkesës për autorizimin e vaksinës antiCOVID-19

UASHINGTON, 17 nëntor /ATSH-AFP/ - Drejtori ekzekutiv i grupit farmaceutik amerikan “Pfizer”, Albert Bourla, konfirmoi sot se kërkesa për autorizimin e marketingut të vaksinës...

Si funksionon vaksina Pfizer-Biontech?

UASHINGTON, 10 nëntor /ATSH-ANSA/ - Vaksina antiCovid e zhvilluar nga kompanitë Pfizer dhe BioNTech bazohet në një nga teknologjitë më inovative dhe të përparuara,...

KOMENT – Pfizer dhe BioNTech me një vaksinë 90% efektive, një...

BERLIN, 9 nëntor /ATSH-DPA/ - Vaksina kundër koronavirusit, e zhvilluar nga gjiganti i farmacisë amerikane, Pfizer së bashku me BioNTech të Gjermanisë, është 90%...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA