Ballina Etiketimet Pfizer

Etiketim: pfizer

SHBA – Pfizer/BioNTech konfirmon 100 milionë doza shtesë në BE

NJU JORK, 19 prill /ATSH-DPA/ - Pfizer Inc dhe BioNTech njoftuan se ata do të sigurojnë një shtesë prej 100 milionë dozash COMIRNATY, vaksina...

COVID-19 – Shefi i Pfizer: Europa drejt normalitetit

ROMË, 16 prill /ATSH-ANSA/ - Europa mund të kthehet përsëri në normalitet në vjeshtë, deklaroi shefi i kompanisë farmaceutike Pfizer, Albert Bourla për gazetën...

BRUKSEL – Von der Leyen: Marrëveshje me Pfizer për 50 milionë...

BRUKSEL, 15 prill /ATSH-ANSA/ - Komisioni i BE-së ka arritur një marrëveshje me kompaninë Pfizer për të përshpejtuar furnizimin e vaksinave, me 50 milionë...

Vaksina Pfizer parandalon ndjeshëm COVID-19

OVIEDO, 14 prill /ATSH-AA/ - Vaksina Pfizer është shumë efikase në parandalimin e infeksioneve COVID-19, vdekjeve dhe shtrimeve në spital, sipas një studimi të...

Mbërrin në Rinas partia e parë e 22 230 dozave Pfizer,...

TIRANË, 5 prill/ATSH/ Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se "sapo mbërriti në Rinas partia e parë e 22 mijë e 230 dozave 'Pfizer', që...

COVID-19 – Pfizer/BioNTech fillojnë testimin për nën 11-vjeçarët

FRANKFURT, 26 mars /ATSH-DPA/ - Vaksina e koronavirusit të Pfizer/BioNTech tani po testohet tek fëmijët e moshës midis 6 muajsh dhe 11 vjeç, tha...

Vaksinat Pfizer/BioNTech dhe Moderna efektive edhe te shtatzënat

NJU JORK, 26 mars /ATSH-AA/ - Vaksinat e zhvilluara nga kompanitë farmaceutike Pfizer/BioNTech dhe Moderna kundër koronavirusit të ri (COVID-19) janë efektive tek gratë...

Mbërrijnë 9360 doza të tjera të vaksinës “Pfizer”/ Manastirliu: Mbi 80...

TIRANË, 15 mars/ATSH-Maela Marini/ 9 360 doza të tjera të vaksinës "Pfizer" mbërritën sot në aeroportin “Nënë Tereza”, në Tiranë. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes...

COVID-19 – Pfizer efikase me 97% kundër rasteve simptomatike

BERLIN, 11 mars /ATSH-AFP/ - Vaksina Pfizer/BioNTech është efikase me 97% kundër rasteve simptomatike dhe formave të rënda të COVID-19, sipas një studimi në...

Vijon vaksinimi antikovid në Durrës/ Të moshuarit për ATSH-në: U njoftuam...

TIRANË, 3 mars /ATSH-A. Fortuzi/ Të moshuarit mbi 80 vjeç janë vaksinuar në qendrën e vaksinimit të ngritur në Durrës, në kuadër të fushatës...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA