Ballina Etiketimet Péter Szijjártó

Etiketim: Péter Szijjártó

Ndihmë Shqipërisë me pajisje mbrojtëse mjekësore/ Basha falënderon Hungarinë: Nuk jemi...

TIRANË, 17 prill/ATSH/ Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha shprehu sot mirënjohjen për mbështetjen që Hungaria i ka dhënë Shqipërisë në periudhën e pandemisë...

Ministri i Jashtëm hungarez: Vendimi i Këshillit për negociatat, hipokrit dhe...

TIRANË, 25 tetor /ATSH/ -Hungaria është e angazhuar të punojë në mbështetje të zgjerimit të Bashkimit Europian, i cili është në interes të Europës...

Cakaj: Mbarëvajtja e zgjedhjeve, interes kombëtar

TIRANË, 26 qershor /ATSH-Gjergji Mima/ - “Hungaria është një nga mbështetëset më të fuqishme të hapjes së negociatave”. Ministri në Detyrë për Europën dhe Punët...

Ministri hungarez, Szijjártó: BE vendim kontradiktor, të hapë negociatat për Shqipërinë

TIRANË, 26 qershor /ATSH-Gjergji Mima/ -“Integrimi i Shqipërisë në BE është interes i përbashkët strategjik. Hungaria e vendosur për hapjen e menjëhershme të negociatave...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA