Ballina Etiketimet Peskov

Etiketim: peskov

COVID-19 – Vetizolohet Putin

MOSKË, 14 shtator /ATSH-ANSA/ - Presidenti rus, Vladimir Putin është vetizoluar, pasi brenda rrethit të tij të shoqërimit janë shfaqur raste të infektimeve me...

RUSI – Kremlini: Një samit Putin-Biden ende pezull

MOSKË, 9 shtator /ATSH-DPA/ - Nuk ka bisedime specifike për një takim të ri mes presidentit rus Vladimir Putin dhe homologut të tij amerikan,...

RUSI – Peskov: Rasti i Navalny-t nuk do të ndikojë në...

MOSKË, 26 gusht /ATSH-DPA/ - Kremlini tha sot se nuk pret që helmimi i dyshuar i disidentit të shquar Alexei Navalny, i cili është...

RUSI – Dmitry Peskov pozitiv me COVID-19

MOSKË, 12 maj /ATSH-DPA/ - Zëdhënësi i presidentit rus Vladimir Putin, Dmitry Peskov, informoi sot mediet shtetërore se ishte infektuar me koronavirusin e ri. Peskov,...

RUSI – Peskov: Kemi punonjës të Kremlinit të infektuar me COVID-19

MOSKE, 27 mars /ATSH-AA/- Rusia sot bëri të ditur se ka disa raste me koronavirus në administratën presidenciale të vendit, por anëtarët e stafit...

RUSI – Kremlini: Asnjë plan për një takim katërpalësh për Sirinë

MOSKË, 25 shkurt /ATSH-ANSA/- Nuk kemi në program një samit katërpalësh për Sirinë, pra me pjesëmarrjen e Merkel, Macron, Putin dhe Erdogan, deklaroi zëdhënësi...

RUSI – Peskov: Samit Putin-Trump për çështjet strategjike

MOSKË, 3 qershor /ATSH-ANSA/ - Kremlini shpreson në një takim mes presidentit rus, Vladimir Putin dhe homologut të tij amerikan, Donald Trump. ''Disa nga çështjet...

RUSI – Kremlini mbështet Trumpin për uljen e shpenzimeve ushtarake

MOSKË, 5 prill /ATSH-ANSA/ - Ideja e presidentit amerikan, Donald Trump mbi një marrëveshjeje midis Rusisë, SHBA dhe Kinës për të reduktuar shpenzimet për...

MOSKË – Peskov: Një takim Trump-Putin i domosdoshëm

MOSKË, 14 dhjetor /ATSH-ANSA/ - Një takim mes Putinit dhe Trump është i domosdoshëm si për Moskën ashtu dhe për Uashingtonin, deklaroi Dmitri Peskov,...

MOSKË – Peskov: Situata në Idlib serioze, po bashkëpunojmë me Ankaranë

MOSKË, 17 shtator /ATSH-ANSA/ - Situata në provincën e Idlibit në Siri kërkon një kthjellim dhe diskutim në niveleve të larta, theksoi sot zëdhënësi...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA