Ballina Etiketimet Personel

Etiketim: personel

COVID-19 – Polonia pranon mjekë nga Europa Lindore për të luftuar...

VARSHAVË, 22 janar /ATSH-DPA/ - Polonia dha licenca për pesë mjekë bjellorusë dhe ukrainas me një procedurë të re të thjeshtuar, ndërsa vendi përballet...

BERLIN – Gjermania redukton personelin ushtarak në Irak

BERLIN, 9 shtator /ATSH-DPA/ - Gjermania do të ulë kufirin e sipërm të personelit të saj ushtarak të vendosur në Irak nga 700 në 500,...

BRITANI E MADHE – Personeli mbretëror proteston kundër shkurtimit të vendeve...

LONDËR, 9 shtator /ATSH-DPA/- Personeli mbretëror zhvilloi sot një protestë të rrallë kundër shkurtimeve të planifikuara të vendeve të punës, jashtë një prej vendbanimeve...

Foto/ Pajisje mjekësore të teknologjisë së lartë për terapinë intensive në...

TIRANË, 12 korrik/ATSH/ Pas spitaleve të Tiranës, Durrësit, Shkodrës, edhe në spitalin rajonal të Vlorës janë forcuar kapacitetet me pajisje mjekësore të teknologjisë së...

Në shërbim të pacientëve me COVID 24 orë në ditë, në...

TIRANË, 10 korrik/ATSH/ Ekipet me personel shëndetësor po qëndrojnë në shërbim të pacientëve 24 orë në ditë në shtatë ditë të javës. Ministrja e Shëndetësisë...

SPANJË – 73% e rasteve të reja me COVID-19 nga personeli...

MADRID, 5 maj /ATSH-AFP/- Spanja identifikoi sot një numër të madh personeli shëndetësor midis rasteve të reja të koronavirusit të ri të regjistruara në...

GJERMANI – Lufthansa shkurton orët e punës për 60% të personelit

BERLIN, 2 prill /ATSH-AFP/ - Grupi ajror “Lufthansa” do të vendosë shkurtimin e orëve të punës për më shumë se 60% të punonjësve të...

Norvegjia projekt për industrinë detare me portin e Durrësit

TIRANË, 15 maj /ATSH/ - Një delegacion nga Ambasada e Norvegjisë në Tiranë dhe Prishtinë, i kryesuar nga ambasadori Per Strand Sjaastad, vizitoi portin...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA