Ballina Etiketimet Përmet

Etiketim: Përmet

Moti i keq, zhbllokohen dhe pastrohen rrugët në njësitë administrative të...

TIRANË, 13 janar/ATSH/ Reshjet e dendura të shiut në bashkinë e Përmetit për disa ditë me radhë kanë shkaktuar disa problematika në rrugët e...

Përmet, “Dixhitalizo një nxënës” nisma e re në mbështetje të mësimit...

TIRANË, 4 janar/ATSH/ Nisma “Dixhitalizo një nxënës” është ideja më e re, e mbështetur nga bashkia e Përmetit, e cila synon që përmes solidaritetit...

Përmet/ Rehabilitim i kanalit vaditës 3.5 km në fshatin Strëmbec, lehtësi...

TIRANË, 18 shtator/ATSH/ Fermerët e fshatit Strëmbec në Përmet tashmë mund të vadisin tokat e tyre bujqësore falë investimit të bashkisë Përmet në ndërtimin...

Viti i ri shkollor, prefekti Aliaj inspekton shkollat në Përmet...

TIRANË, 14 shtator/ATSH/ Në bashkinë e Përmetit dhe të Këlcyrës ashtu si në të gjitha shkollat në vend nisi sot viti i ri shkollor...

Kantina “Bejko” në Përmet, prodhon rreth 100 mijë litra verë në...

TIRANË, 31 gusht/ATSH/ Marsel Bejko është një nga shembujt e punës në vend, ka ngritur prej 10 vitesh kantinën “Bejko”, ku prodhon verë me...

Ish-kryebashkiaku i Përmetit humbi betejën me COVID-19/ Meta: Dhimitër Nasi, qytetar...

TIRANË, 24 gusht /ATSH/ - Presidenti Ilir Meta ka shprehur sot ngushëllimet për ndarjen nga jeta të ish-kryebashkiakut të Përmetit, Dhimitër Nasi. “Dita sot nisi...

Forca e pasionit/ Habib Jashari ndërton fermën e vreshtave prej 12...

TIRANË, 7 gusht/ATSH/ Kryeministri Rama ka publikuar sot pamje përrallore nga Gosnishti i Përmetit, ku drita e diellit shkrihet ëmbël me vreshtat e qëndisura...

“Udhëto dhe pusho shqip”/ Bënjat e Përmetit, vendndodhje magjike e kurative

TIRANË, 4 gusht/ATSH/- Burimet ujore termale të Bënjës në Përmet, janë një destinacion turistik që duhet vizituar me patjetër, pasi mbartin veti kuruese dhe...

Sotira dhe Leonard Proko nga Përmeti, përfitues të skemës mbështetëse në...

TIRANË, 17 korrik/ATSH/ Sotira dhe Leonard Proko janë dy fermerë, të cilët merren me vreshtari në Kaludh, afër Petranit në Përmet. Ata janë mbështetur nga...

Mbrëmje nën tingujt e muzikës në Bënjë të Përmetit

TIRANË, 13 korrik/ATSH/ - Bënja e Përmetit është një skenat më bukura natyrore shqiptare. Pikërisht në këtë vend të mrekullueshëm në 16 korrik do të...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA